, JureK
, JureK

"Wina, wina dajcie!...- Bernkastel Kues

Komentarze 3
2011-08-07

Najstarsze ślady osadnictwa odkryte podczas prac archeologicznych w okolicy sięgają 3000 r. pne.Prawa miejskie uzyskało w 1291r. W tym czasie datuje się również powstanie znajdującego się tam zamku Landshut.Warto zwiedzić sam zamek oraz średniowieczny rynek z XVII wieczną zabudową.Z zamku Landshut rozpościerają się świetne widoki na dolinę Mozeli, której meandry wiją się w  tym miejscu.Regularnie odbywane są bardzo popularne w  Niemczech imporezy:

-Festiwal Muzyczny nad Mozelą;

, JureK
, JureK

-Festiwal wina nad Mozelą;

-Dni Muzyki Chóralnej

, JureK
, JureK

i wiele imprez przyciągajacych turystów.

, JureK
, JureK
, JureK
, JureK
, JureK
, JureK
, JureK
, JureK
, JureK
, JureK
, JureK
, JureK
, JureK
, JureK
, JureK
, JureK

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Danusia
28 wrzesień 2013 10:30

Fajna promocja regionu takie festiwale.

Anna Piernikarczyk
28 wrzesień 2013 09:22

Super wycieczka ! Może to zabrzmi dziwnie, ale Niemcy mi się bardzo podobają, takie zadbane państwo, niby nie kojarzy się z turystyką, ale jest tam bardzo wiele pięknych miejsc

Tadeusz Walkowicz
28 wrzesień 2013 08:54

Piękne zdjęcia ale proszę je opisywać.

PozdrawiamTadek

Zwiedzone atrakcje

Starówka w Bernkastel Kues

Zamek Landshut Bernkastel-Kues

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022