Przełęcz Karkoszczonka, Aleksandra Z
Przełęcz Karkoszczonka, Aleksandra Z

Przełęcz Karkoszczonka

Komentarze 0
2010-07-07
Szlak żółty na Przełęcz Karkoszczonka rozpoczyna się w Brennej Bukowej. Początek trasy wiedzie drogą asfaltową z widokami na góry. Przy końcu Brennej przechodzimy przez jeden większy mostek, później przez drugi (przeznaczony do remontu, ale jeszcze czynny). Po przejściu mostów znajdziemy się na rozdrożu. My udajemy się w lewo, kierując się do Chaty Wuja Toma (Schronisko na Przełęczy Karkoszczonka). Droga od rozdroża dalej ciągnie się asfaltówką przez jakieś 30 minut, po czym na zakręcie zamienia się w drogę kamienistą (uwaga na zakręcie oznaczenie szlaku jest słabo widoczne dla wchodzących na przełęcz - jest na jednym z drzew, ukryta za gałęziami). Od początku drogi kamienistej na przełęcz dzieli nas około 15 minut. Ostatnie podejście nie jest zbyt trudne, szczególnie wtedy gdy ma się dobrego towarzysza wędrówki🙂 Docierając na przełęcz objawiają się nam piękne widoki przede wszystkim na Skrzyczne. Z przełęczy można udać się drogą powrotną do Brennej, można kontynuować trasę żółtym szlakiem i dojść do Szczyrku, czerwonym szlakiem (w lewo) na Trzy Kopce i czerwonym szlakiem (na prawo) na Beskidek. Na przełęczy znajduje się schronisko "Chata Wuja Toma", w której można się posilić, jak również przenocować. Ciekawostką jest pies - przybłęda, który czeka na turystów i prowadzi ich później do schroniska, oczekując w zamian na małe co nieco🙂 Takie przywitanie pieska czekało nas na początku lipca tego roku🙂 Życzę przyjemnego zdobywania przełęczy!
Pies naganiacz do schroniska:), Aleksandra Z
Droga na Przełęcz, Aleksandra Z
, Aleksandra Z
widok na Skrzyczne, Aleksandra Z

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022