Grecja kontynentalna
Grecja kontynentalna

Grecja kontynentalna

Komentarze 0
2010-05-22
Grecja to jeden z krajów europejskich najczęściej odwiedzanych przez turystów. W skład jego stosunkowo niedużego terytorium (ok. 132 tys. km2) wchodzi: południowa część Płw. Bałkańskiego oraz ponad 2000 wysp rozrzuconych na morzach Egejskim i Jońskim. Zarówno historia tego kraju, jak i jego lokalizacja sprawiają, że można tu znaleźć elementy kultury bliskowschodniej, śródziemnomorskiej oraz bałkańskiej. Ich różnorodne wpływy widać na każdym kroku. Warto zobaczyć jedyne w swoim rodzaju miejsca, takie jak: Nafplion pierwsza stolica Grecji, sanktuarium w Delfach niegdyś siedziba słynnej wyroczni Apollina, imponujące, zawieszone w chmurach klasztory Meteora, zadziwiający akustyką teatr w Epidavros, ruiny władanego przez Agamemnona miasta Mykeny, a także górujący nad stolicą Akropol. 
Z ciekawostek należy dodać, że w Grecji dużą popularnością cieszą się baterie słoneczne umieszczane na dachach, także nie zdziwcie się jeśli w hotelu nie będzie ciepłej wody. W całym kraju w toaletach znajdziemy ostrzeżenia aby nie wrzucać papieru toaletowego do muszli, ponieważ oni tam mają starą kanalizację z wąskimi rurami, które mogą się zapchać. Nie sądzę jednak, żeby turyści przestrzegali tego zakazu🙂 I na koniec coś czego nikt wam nie powie- w Grecji jest strasznie brudno-pobocza dróg są zasypane śmieciami a w większych miastach śmieci leżą w kupach na środku chodnika. Nigdzie czegoś takiego nie widziałam. Dlatego polecam nie patrzeć pod nogi, tylko podziwiać krajobrazy🙂

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Meteora

Meteora

Termopile

Termopile

Delfy

Delfy

Kanał Koryncki

Kanał Koryncki

Epidavros

Epidavros

Nafplio

Nafplio

Mykeny

Mykeny

Starożytny Korynt

Starożytny Korynt

Sounion

Sounion

Athina

Athina

Ateny

Ateny

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021