2000 Dolomity latem, Marcin F.
2000 Dolomity latem, Marcin F.

2000 Dolomity latem

Komentarze 0
2010-04-12
Już prawie kończymy pierwszy rok studiów. Długi majowy weekend spędzamy na praktykach z geologii, gdzieś w Sudetach. Tutaj właśnie zapada decyzja: z końcem czerwca jedziemy w Dolomity!!!

Ruszamy w dwóch parach: Ewa z Wojtkiem, Agnieszka ze mną. Podróż z Cieszyna do Cortiny zabiera dwie doby. Pierwsze dni spędzamy na granicy dwóch grup górskich Fanis i Tofana. Najbardziej pamiętam nocleg w bacówce na 2000 m n.p.m. i mozolne podejście na przełęcz Forcella Casale.

Następnie odwiedzamy grupę Sella, gdzie każdy z nas zdobywa swój pierwszy trzytysięcznik – Piz Boe - 3152m. Później na chwilkę – przy pomocy kolejki – wbijamy się w masyw Marmolady.

Na sam koniec zostawiamy sobie okolice Tre Cime – niestety nie z „tej strony”.
Chwilę przed ponownym rozdzieleniem się (na pary na drogę powrotną), Ewa dzwoni do domu i dowiaduje się, że wszyscy oprócz mnie mają poprawkę z meteo. Cóż mogę powiedzieć „trzeba się było uczyć”🙂.

Agnieszka z Wojtkiem jadą prosto do domu, Ewa i ja zahaczamy jeszcze o Salzburg i Wiedeń.
bacówka na Hali Malga Travenanzes, Marcin F.
Na szczycie Piz Boe. W Tle najwyższy szczyt Dolomitów – Marmolada 3343m n.p.m, Marcin F.
Tofana di Rozes 3225m n.p.m, Marcin F.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Cieszyn

Cortina d'Ampezzo

Salzburg

Wiedeń

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022