Sokolniczy Zamek Lubowla, SzewczykTravel
Sokolniczy Zamek Lubowla, SzewczykTravel

Sokolniczy Zamek Lubowla

Komentarze 0
2009-12-18

Węgirski Twierdza, w której dzieje wpisali się Lubomirscy i Zamojscy. Został zbudowany na początku XIV wieku.  Do najcenniejszych obiektów zamku należy główna wieża, która zachowała się od czasów średniowiecznych. Obszerne ekspozycje poświęcono historii zamku, cechom i rzemiosłom, jak również ostatnim prywatnym właścicielom zamku, Zamojskim.
Poniżej zamku znajduje się Lubowniański Skansen. Przybliża zwiedzającym życie na wsi. Niezwykle wartościowym zabytkiem w skansenie jest drewniania cerkiew greckokatolicka św. Michała Archanioła z 1833 roku. Obok drewnianych domów mieszkalnych, szkoły i gajówki, na terenie skansenu znajdują się też budynki gospodarskie (stajnie, stodoły, spichlerze) i relikty techniki ( zrębowa kuźnia, młyn i warsztat stolarski).

Stara Lubowla, SzewczykTravel

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zwiedzone atrakcje

Stara Lubovna

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022