Od Krakowa do Portugalii, Małgorzata Bednarczyk
Od Krakowa do Portugalii, Małgorzata Bednarczyk

Od Krakowa do Portugalii

Komentarze 1
2009-08-14
1 dzień
Wyjeżdżamy zgodnie z rozkładem z Poznania kierujac się w strone Niemiec.Pierwszy nocleg mamy w miejsowości Aystetten
2 dzień
Kierujemy sie drogą do Szwajcarii.Widzimy piekne i malownicze jezioro bodeńskie. Zatrzymujemy się nad wodospadem na Renie.Jest to najwiekszy wodospad w Europie , opadajacy 23 metrową kaskadą.Wkoło szum i huk oraz bryza jakby morska. Zostawiajac w pamieci piekne widoki jedziemy na południe w kierunku Francji.
3 dzień
Zatrzymujemy sie w Avignon.Zaczynamy od spaceru po legendarnym moście św.Benezeta z XIV w. Dla nas polaków most ten kojarzony jest z piosenka Ewy Demarczyk 'na moście w Avignon"
4 dzień
Lourdes wita nas deszczem.Bardzo często pielgrzymom towarzyszy tutaj taka pogoda.Dwa dni jestesmy w tym pielgrzymkowym miejscu.Pełno tutaj ludzi chorych przewozonych na specjalnych wóżkach przez wolontariuszy.Ogladamy Bazylike Różańca Swiętego, stoimy w kolejce do groty Objawień  tzw.Massabielskiej.Poznajemy miejsca zwiazane ze świetą Bernadettą.
5 dzień
Żegnamy Lourdes udajemy sie do Carcassone doskonale zachowanej twierdzy średniowiecznej Europy otoczonej podwójnymi murami obronnymi.Teraz czas na wypoczynek , który spędzimy nad morzem.
6 dzień
Costa Brava - miejscowość Santa Susanna wypoczynek nad morzem.Można troche popływac tylko trzeba uważać na meduzy.Wieczorem obowiazkowo flamenco.
7 dzień
Barcelona - idziemy przez La Ramble reprezentacyjnymacyjnym deptakiem pełnym stoisk z kwiatami , mimami i grajkami.Obowiazkowy postój przy hali pełnej egzotycznych owoców, owoców morza , prosiaczków na ruszt.Nastepny etap Sgrada Familia dzieło Gaudiego.Jego budowie artysta poświecił 40 lat życie i cały swój majątek.Spacerujemy po słynnym ogrodzie pełno tutaj egzotycznej zieleni.Siedzimy  na falujacej ławeczce.Wszystko to jest niesamowite tylko ten prawie 50 stopniowy upał daje się we znaki.
8 dzień
Montserrat klasztor benedyktynów z XI wieku zbudowany na zboczu masywu górskiego.W sanktuarium ogladamy figurke Czarnej Madonny wyrzeżbionej przez świętego Łukasza i przywiezionej do Katalonii przez świetego Piotra.
Nastepne miasto to Saragossa .
9 dzień
Madryt to monumentalne miasto można ogladać , ogladać ale jedziemy dalej do Toledo jednego z najcennieszych klejnotów hiszpańskiej architektury, siedziby prymasów Hiszpanii.
10 dzień
Jesteśmy w Avili miescu urodzenia św.Teresy.Jest ona pierwszą kobietą Doktorem Kościoła.
11 dzień
Nareszccie upragnione Santiago de Compostella.Ostatni przystanek dla licznych pielgrzymów.Camino de Santiago czyli droga świetego Jakuba prowadzi do Santiago de Compostella miasta , które obok Rzymu i Jerozolimy jest jenym z najważniejszych celów chrześcijańskich peregrynacji.W tej pielegrzymce liczy sie nie tylko dotarcie do celu , lecz przede wszystkim sama dorga.Droga zwyczjnych ludzi jest pełna wędujacch ludzi wierzacych i laików, biznesmenów i bezrobotnych.Tutaj znikaja podziały liczy sie tylko cel dotarcie do grobu swiętego Jakuba.Podstawowy schemat drogi składa sie z 29 etapów niektóre licza nawet 30 kilometrów.Czyli do przejscia nawet 800 km jest to moje kolejne marzenie.
Opuszczamy to miejsce aby udac sie do Bragi jednego z najstarszych miast Portugalii okreslanego jako "portugalski Rzym'.aby poczuc religijność Bragi trzeba wejść na wzgórze do którego prowadzą barokowe schody

12 dzień
Fatima miejsce kultu Maryjnego
13 dzień
Batalha , Alcobaca oraz piekny kurort Nazare z malowniczą plażą i pieknymi widokami.Obowiazkowa kapiel w oceanie tylko dlaczego taka zimna woda.
14 dzień
 Ostatnie dwa dni zostały nam na zwiedzanie Lizbony i przejazd wzdł€ż Atlantyku na Cabo da Roca najdalej wysuniety na zachód przyladek Europy


Most w Avignon, Małgorzata Bednarczyk
Braga, Małgorzata Bednarczyk
Avignon, Małgorzata Bednarczyk
Braga, Małgorzata Bednarczyk
Lourdes, Małgorzata Bednarczyk
Nazare, Małgorzata Bednarczyk
Lourdes, Małgorzata Bednarczyk
zamglony koniec Europy, Małgorzata Bednarczyk
Chorzy w Lourdes, Małgorzata Bednarczyk
Cabo da Roca, Małgorzata Bednarczyk
droga krzyżowa, Małgorzata Bednarczyk
, Małgorzata Bednarczyk
Barcelona targ, Małgorzata Bednarczyk
Lizbona, Małgorzata Bednarczyk
, Małgorzata Bednarczyk
Lizbona, Małgorzata Bednarczyk
, Małgorzata Bednarczyk
Lizbona, Małgorzata Bednarczyk
ławeczka falujaca Barcelona, Małgorzata Bednarczyk
Lizbona, Małgorzata Bednarczyk
, Małgorzata Bednarczyk
Lizbona, Małgorzata Bednarczyk
, Małgorzata Bednarczyk
Nazare suszące się ryby na plaży, Małgorzata Bednarczyk
kapiel w oceanie, Małgorzata Bednarczyk
Swięta Teresa, Małgorzata Bednarczyk
Lizbona, Małgorzata Bednarczyk
wodospad na Renie, Małgorzata Bednarczyk
Santiago de Compostela, Małgorzata Bednarczyk
Madryt, Małgorzata Bednarczyk
, Małgorzata Bednarczyk
, Małgorzata Bednarczyk
Madryt, Małgorzata Bednarczyk

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Barsolis Karol Turysta Kulturowy
12 listopad 2012 21:41

Witam , bardzo , bardzo ciekawa   i dluga  wyprawa w miejsca w ktorych  chcialbym byc -moze i bede.

 

Karol Poznan

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021