Paryż i Wersal

Komentarze 6
2015-04-29

Polecam Paryż każdemu, bo to piękne miasto, w ogóle Francja to bardzo piękny kraj, a Francuzi mili i uprzejmi. Już dawno nam się marzyła taka wycieczka zorganizowana - Paryż i zamki nad Loarą, zamki będą osobno w innej wycieczce.

Paryż można zwiedzać i zwiedzać... 🙂 My mieliśmy tylko 2 dni na to, ale to co najważniejsze to oczywiście zobaczyliśmy - wieżę Eiffla, Luwr z wnętrzami, katedrę Notre Dame, w której wnętrze jest fantastycznie podświetlone, Panteon z grobem Marii Curie Skłodowskiej, Hotel Inwalidów z grobem Napoleona, Grand Palace i Petit Palace, Plac Zgody leżący na głównej osi Paryża ze slynnymi Champs-Elysees, Łuk Tryumfalny, wieczorny rejs Sekwaną, kiedy zobaczyliśmy podświetloną wieżę Eiffla i tu ciekawostka, od kilku lat o pełnej godzinie wieża rozbrzmiewa milionem migających światełek, co podobno nazwano z czasem "Japonczycy na Wieży" 🙂 Bardzo trafnie, bo Japończyków jest tutaj ogrom, wszędzie ich pełno, robią foty, selfie, skaczą i po prostu idealnie pasują do tego widoku!

Byliśmy też w Wersalu, niestety nam ta padało więc tak tylko na szybko obejrzeliśmy cudowne ogrody! Wspaniałe po prostu, za to we wnętrzach mogliśmy długo się nachodzić, gdzie Ludwik i Maria Antonina kiedyś rządzili. Po powrocie obejrzelismy od razu film "Maria Antonina", kręcony właśnie w tych wnętrzach, w pokojach, które rozpoznawaliśmy 🙂 Fajna sprawa. 

Petit Palace
Luwr
cudne ogrody
Panteon
Most Aleksandra III
Widok z Łuku
Plac Zgody
Na dachu Łuku
Paryż
Grób Skłodowskiej
Hotel Inwalidów
Mona Lisa

Komentarze

Zostaw swój komentarz

ewelina73
23 czerwiec 2015 00:15

Piękne zdjęcia 🙂 zazdroszczę

Barsolis Karol Turysta Kulturowy
01 czerwiec 2015 13:57

piekny Paryz , seksowne francuzeczki

Aniu na PIGAL byliscie  - pod  Wiatrakiem

Ja jak bylem to byla wycieczka  lasek" z Polski 

jedna z nich stanela ( jak M Monro w filmie )

na  kratce z wentylatorem - "łoj" bylo co ogladac i bylo duzo smiechu 

 

Karol 

 

Anna Piernikarczyk
07 maj 2015 08:08

Dziękiuję 🙂 Marzenie spełnione wreszcie 🙂

Danusia
06 maj 2015 16:22

Majówka w Paryżu-marzenie:-) A zdjęcia jak zwykle pełne uroku.

Anna Piernikarczyk
06 maj 2015 10:18

Hehe dzięki bardzo, no jedno marzenie się spełniło 🙂 Choć w Paryżu dawno dawno temu byłam, ale tam można byc co najmniej kilka razy, a jeszcze bardziej chciałam do tych zamków nad Loarą 🙂

marian
06 maj 2015 10:10

Cudownie!!!!!!Ach jak ja Wam zazdraszczam.Wspaniala majówka.

Zwiedzone atrakcje

Paryż

Wersal

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2022