Paryż i Wersal

Komentarze 6
2015-04-29

Polecam Paryż każdemu, bo to piękne miasto, w ogóle Francja to bardzo piękny kraj, a Francuzi mili i uprzejmi. Już dawno nam się marzyła taka wycieczka zorganizowana - Paryż i zamki nad Loarą, zamki będą osobno w innej wycieczce.

Paryż można zwiedzać i zwiedzać... 🙂 My mieliśmy tylko 2 dni na to, ale to co najważniejsze to oczywiście zobaczyliśmy - wieżę Eiffla, Luwr z wnętrzami, katedrę Notre Dame, w której wnętrze jest fantastycznie podświetlone, Panteon z grobem Marii Curie Skłodowskiej, Hotel Inwalidów z grobem Napoleona, Grand Palace i Petit Palace, Plac Zgody leżący na głównej osi Paryża ze slynnymi Champs-Elysees, Łuk Tryumfalny, wieczorny rejs Sekwaną, kiedy zobaczyliśmy podświetloną wieżę Eiffla i tu ciekawostka, od kilku lat o pełnej godzinie wieża rozbrzmiewa milionem migających światełek, co podobno nazwano z czasem "Japonczycy na Wieży" 🙂 Bardzo trafnie, bo Japończyków jest tutaj ogrom, wszędzie ich pełno, robią foty, selfie, skaczą i po prostu idealnie pasują do tego widoku!

Petit Palace
Petit Palace

Byliśmy też w Wersalu, niestety nam ta padało więc tak tylko na szybko obejrzeliśmy cudowne ogrody! Wspaniałe po prostu, za to we wnętrzach mogliśmy długo się nachodzić, gdzie Ludwik i Maria Antonina kiedyś rządzili. Po powrocie obejrzelismy od razu film "Maria Antonina", kręcony właśnie w tych wnętrzach, w pokojach, które rozpoznawaliśmy 🙂 Fajna sprawa. 

Luwr
cudne ogrody
Panteon
Most Aleksandra III
Widok z Łuku
Plac Zgody
Na dachu Łuku
Paryż
Grób Skłodowskiej
Hotel Inwalidów
Mona Lisa
Tak kiedyś wyglądał Luwr
Notre Dame
wieża nocą, efekt Japończycy na wieży
Sekwana
grób Napoleona
Wersal
pokój Marii Antoniny
Luwr
kaplica
Łuk ten znany :)
znicz, przy którym w tunelu zginęła Lady Diana
Luwr
Grand Palace
cudne wnętrze Notre Dame
Łuk Tryumfalny mniej znany

Komentarze

Zostaw swój komentarz

ewelina73
23 czerwiec 2015 00:15

Piękne zdjęcia 🙂 zazdroszczę

Barsolis Karol Turysta Kulturowy
01 czerwiec 2015 13:57

piekny Paryz , seksowne francuzeczki

Aniu na PIGAL byliscie  - pod  Wiatrakiem

Ja jak bylem to byla wycieczka  lasek" z Polski 

jedna z nich stanela ( jak M Monro w filmie )

na  kratce z wentylatorem - "łoj" bylo co ogladac i bylo duzo smiechu 

 

Karol 

 

Anna Piernikarczyk
07 maj 2015 08:08

Dziękiuję 🙂 Marzenie spełnione wreszcie 🙂

Danusia
06 maj 2015 16:22

Majówka w Paryżu-marzenie:-) A zdjęcia jak zwykle pełne uroku.

Anna Piernikarczyk
06 maj 2015 10:18

Hehe dzięki bardzo, no jedno marzenie się spełniło 🙂 Choć w Paryżu dawno dawno temu byłam, ale tam można byc co najmniej kilka razy, a jeszcze bardziej chciałam do tych zamków nad Loarą 🙂

marian
06 maj 2015 10:10

Cudownie!!!!!!Ach jak ja Wam zazdraszczam.Wspaniala majówka.

Zwiedzone atrakcje

Paryż

Wersal

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021