Weekend w londynie

Weekend w londynie, Ewa
Korzystając z okazji wyemigrowania siostry do Anglii zrobiłam sobie małą wycieczkę po Londynie. Odwiedziałam te najciekawsze miejsca warte obejrzenia, choć na pewno jest wiele jeszcze ciekawych zakątków. Ale to następnym razem.
Co warto zobaczyć?
Z całą pewnością Tawer Bridge - "Most Wieży" – most zwodzony w Londynie. Tower Bridge łączy oba brzegi Tamizy w pobliżu Tower of London, od której nawiasem mówiąć wziął swoją nazwę. Most Tower Bridge jest mostem zwodzonym, umożliwiającym przepływanie statków oceanicznych do 60 m wysokości powyżej poziomu wody. Niestety nie udało mi sie obejrzeć jego podnoszenia.
Kolejna atrakcja to Big Ben -umieszczony jest na prawie 100-metrowej wieży. Jego waga wynosi aż 13 ton. Niewątpliwie stanowi jeden z atrybutów nie tylko Londynu i Anglii. Bezsprzecznie wielu ludziom Wielka Brytania kojarzy się właśnie z Big Benem.
Kolejna atrakcja to Buckingham Palace - oficjalna Londyńska rezydencja Brytyjskiej monarchii. Jest używany przede wszystkim na specjalne okazje, jak na przykład spotkania z królowej z innymi głowami państw. Jest też niewątpliwie jedną z głównych atrakcji miasta. To właśnie tutaj Brytyjczycy spotykają się w ważnych dla całego narodu momentach. 
Następną atrakcją jest London Eye -  usytuowane jest naprzeciwko The Houses of Parliament, pomiędzy Waterloo, a Westminster Bridge. London Eye jest jednym z wielu londyńskich przedsięwzięć mających na celu uczczenie końca XX wieku. Wielka konstrukcja przypominająca koło rowerowe (200 razy większa od zwykłego koła rowerowego) daje możliwość oglądania panoramy Londynu o promieniu 48 km. Na olbrzymim kole British Airways London Eye umieszczone są 32 kapsuły, z których każda może pomieścić 25 osób. Jednocześnie nad ziemią może znajdować się 800 osób! Prędkość z jaką poruszają się turyści wynosi 0,8 km/h, a pełny czas trwania podróży wynosi około 30 minut. 
Oczywiście atrakcji jest dużo więcej. Sama atmosfera panująca na ulicach Londynu jest niepowtarzalna. 
Osobom lubiącym tego typu wycieczki polecam. Sama chętnie odwiedzę Londyn po raz kolejny.London Eye, Ewa
widok z mostu, Ewa
widok z mostu na drugi brzeg , Ewa
wnętrze zabutkowego mostu, Ewa
wnętrze zabytkowego mostu, Ewa
, Ewa
Tower Bridge, Ewa
, Ewa
, Ewa
, Ewa
Ben w całej okazałości, Ewa
Big Ben z moją skromną osobą, Ewa
, Ewa
, Ewa
, Ewa
, Ewa
Parlament, Ewa
, Ewa
, Ewa
, Ewa
, Ewa
, Ewa
Pałac Królowej, Ewa
, Ewa
, Ewa
uliczne atrakcje, Ewa
, Ewa
, Ewa
widok Bena spod Londyńskiego Oka, Ewa
, Ewa
, Ewa
, Ewa
Komentarze 0
2009-06-09
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024