Przez Juraniową Dolinę na Bobrowiec.
Przez Juraniową Dolinę na Bobrowiec.

Przez Juraniową Dolinę na Bobrowiec.

Komentarze 1
2009-05-29
Po dojeździe z Chochołowa do Orawic samochodem zaczynamy pieszą wędrówkę od rozwidlenia szlaków do Juraniowej i Bobrowieckiej Doliny.
Kierujemy się czerwonym szlakiem w lewo, aby przez Szataniową Polanę i Juraniową Cieśniawę dojść do Umarłej Przełęczy.
Z Umarłej Przełęczy /zamkniętym już w tej chwili dla turystów bardzo atrakcyjnym szlakiem/, górną częścią Doliny Juraniowej pośród zniszczonego przez naturę drzewostanu docieramy bardzo stromymi i męczącymi podejściami do Wałowca.
Znajdują się tam malownicze i strzeliste skały, porośnięte roślinnością i drzewami rosnącymi na tych skałach.
Z Walowca już bez większego trudu docieramy do Juraniowej Przełęczy, gdzie znajduje się granica słowacko-polska.
Wzdłuż granicy wąską ścieżką pośród bujnej roślinności docieramy do usianego licznymi skałami i skałkami i porośniętego kosodrzewiną szczytu.
Znajdujemy się na Bobrowcu, skąd jest piękny rozległy widok na znaczną część polskich i słowackich Tatr Zachodnich oraz na naszą rozległą Dolinę Chochołowską.
Dalej granicą przez Jamborowy Wierch, oglądając przed sobą wspaniałe widoki, dochodzzimy w dół do Przełęczy Bobrowieckiej.
Stąd już wygodnym niebieskim szlakiem, wzdłuż Potoku Bobrowieckiego, wśród bujnej, dzikiej roślinności docieramy bez trudu po dwóch godzinach od wyjścia z Bobrowieckiej Przełęczy do Orawic.
Zjadamy w Orawicach sprawdzony gulasz po cygańsku i samochodem docieramy do Chochołowa.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

03 czerwiec 2009 22:11
hej
swietne fotki Janie ,no i interesujaca wycieczka
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 37 000 polubień, a na Instagramie 2 800 Obserwujących.
Copyright 2005-2021