Śladem zamków nad Loarą, Ewa
Śladem zamków nad Loarą, Ewa

Śladem zamków nad Loarą

Komentarze 6
2009-05-17
Zamek Chenonceau - wzniesiony na rzece Cher w XVI wieku. Otoczony przepięknymi ogrodami Katarzyny Medycejskiej i Diany z Poitiers.

Zamek Chambord - wzniesiony w XVI wieku, kolosalnych rozmiarów, a jednak urzekający w swej budowie.

Zamek Cheverny - jeden z najsłynniejszych zamków nad Loarą. Należy do spadkobierców rodziny Hurault, do dziś w prywatnych rękach, zamieszkiwany przez potomków budowniczych zamków. Jest to chyba jeden z najbardziej bogato wyposażonym wnętrzem.  

Zamek Chateau - budowany w XV i XVI wieku w dolinie Loary.
Zamek Chambord, Ewa
smacznego !!!!, Ewa
, Ewa
, Ewa
, Ewa
, Ewa
, Ewa
, Ewa
głodne jak wilki, Ewa
, Ewa
, Ewa
Zamek Cheverny, Ewa
Zamek Chenonceau, Ewa
Zamek Chateau, Ewa

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Ewa
03 czerwiec 2009 18:30
Tak, karmienie odbywa sie w tych prywatnych włościach. Dorzucam do galerii zdjęcia z pokazu. Polecam i pozdrawiam.
Romuald
03 czerwiec 2009 14:29
[cytuj autor='Ewa ']Witam. Zamków jest kilka, nawet kilkanaście. te cztery przedstawione przeze mnie są najciekawsze i najchętniej wybierane przez przewodników. Na ich zwiedzanie musimy przeznaczyć 2 dni. Jeden z zamków jest do dziś dnia w rękach prywatnych, parter udostępniony jest dla turystów, piętra zamieszkują właściciele. Jest on najbardziej bogato wyposażony. Uwagę turystów przykuwa również pokaz karmienia psów ( około 70 ) codziennie o godz. 17.00.[/cytuj]
Witam !
Możesz napisać czy to karmienie psów jest tam gdzie znajduje sie
zamek Chawerny , będziemy wracać po tygoniowym pobycie z Lazurowego Wybrzeża i chyba zrezygnujemyny z 2 dni pobytu w Paryżu na konto 1 dnia zwiedzania zamków , wiem że za krótko ale dłużej nie da rady
pozdrawiam - Romuald
Ewa
01 czerwiec 2009 21:33
Witam.
Zamków jest kilka, nawet kilkanaście. te cztery przedstawione przeze mnie są najciekawsze i najchętniej wybierane przez przewodników. Na ich zwiedzanie musimy przeznaczyć 2 dni.
Jeden z zamków jest do dziś dnia w rękach prywatnych, parter udostępniony jest dla turystów, piętra zamieszkują właściciele. Jest on najbardziej bogato wyposażony. Uwagę turystów przykuwa również pokaz karmienia psów ( około 70 ) codziennie o godz. 17.00.
michalski
01 czerwiec 2009 10:48
A możecie wymienić najciekawsze? I ile dni przeznaczyć na zwiedzanie?
Ewa
18 maj 2009 14:18
Witam.
Trasa przepiękna, zamki są naprawdę warte obejrzenia. Polecam, bo warto.
Anna Piernikarczyk
18 maj 2009 12:10
Fajna trasa, kiedyś na pewno będę chciała ją przemierzyć, bo już nieraz słyszałam o tych pieknych budowlach 🙂
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022