Koszyce
Koszyce

Koszyce

Komentarze 0
2009-03-28
Jadąc do Miskolca zatrzymalismy się na kilka godzin w Koszycach.Miasto robi wrażenie bardzo zadbanego.Najciekawsza według mnie jest fontanna.Między katedrą a teatrem jest skwer z drzewami i ławeczkami, pośrodku którego tryska słynna grająca fontanna. Strugi wody tańczą w rytm melodii z pobliskiego kurantu. Muzyczno-wodny koncert trwa przez cały dzień, wieczorem fontanna jest dodatkowo podświetlana zmieniającymi się w rytm muzyki kolorowymi światłami. Po przeciwnej stronie teatru jest jeszcze jeden skwer z fontanną ozdobioną zodiakiem.

Pośrodku rynku, na skwerze wznosi się barokowy pomnik Trójcy Świętej, który ufundował w 1712 r. ówczesny pan Trenczyna, Miklós Illésházy, na pamiątkę pożaru i zarazy, co zaświadcza napis na cokole.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 37 000 polubień, a na Instagramie 2 800 Obserwujących.
Copyright 2005-2021