Wyżne Rużbachy
Wyżne Rużbachy

Wyżne Rużbachy

Komentarze 1
2009-03-20
Miejscowość na wschodnich zboczach Magury Spiskiej, znana przede wszystkim ze swojego uzdrowiska i leczniczych ciepłych źródeł. Teren miejscowości był już zasiedlony w okresie paleolitu, na co wskazują znaleziska w trawertynowych kamieniołomach.
Pośród parku leśnego na zachodnim skraju miejscowości, przy leczniczych ciepłych źródłach mineralnych powstało uzdrowisko Wyżnie Rużbachy.
Wyjątkową atrakcją jest największe na Słowacji jezioro trawertynowe Krater, o średnicy 20 metrów i gł 3 metry.Troche zaniedbaneto uzdrowisko ale z roku na rok jest lepiej.Bardzo ładny park.Warto było tam jezdzić nie wiem jak teraz po wproadzeniu euro.Czy dla nas polaków nie jest za drogo?

Komentarze

Zostaw swój komentarz

elzbieta reimus
23 marzec 2009 15:19
Witam - Byłam - widziałam - potwierdzam,że jest tam pięknie-piękne uzdrowisko na południowych Stokach Wysokich Tatr koło żelaznego potoku.Pozdrawiam.
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021