Wyżne Rużbachy, Małgorzata Bednarczyk
Wyżne Rużbachy, Małgorzata Bednarczyk

Wyżne Rużbachy

Komentarze 1
2009-03-20
Miejscowość na wschodnich zboczach Magury Spiskiej, znana przede wszystkim ze swojego uzdrowiska i leczniczych ciepłych źródeł. Teren miejscowości był już zasiedlony w okresie paleolitu, na co wskazują znaleziska w trawertynowych kamieniołomach.
Pośród parku leśnego na zachodnim skraju miejscowości, przy leczniczych ciepłych źródłach mineralnych powstało uzdrowisko Wyżnie Rużbachy.
Wyjątkową atrakcją jest największe na Słowacji jezioro trawertynowe Krater, o średnicy 20 metrów i gł 3 metry.Troche zaniedbaneto uzdrowisko ale z roku na rok jest lepiej.Bardzo ładny park.Warto było tam jezdzić nie wiem jak teraz po wproadzeniu euro.Czy dla nas polaków nie jest za drogo?

, Małgorzata Bednarczyk
, Małgorzata Bednarczyk
, Małgorzata Bednarczyk
, Małgorzata Bednarczyk

Komentarze

Zostaw swój komentarz

elzbieta reimus
23 marzec 2009 15:19
Witam - Byłam - widziałam - potwierdzam,że jest tam pięknie-piękne uzdrowisko na południowych Stokach Wysokich Tatr koło żelaznego potoku.Pozdrawiam.
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022