27.05.2017r. Pada
27.05.2017r. Pada

Siedmiogród i Góry Bałkanów - cz.III

Komentarze 4
2017-05-27

27.05.2017r.Po śniadaniu przejazd do jaskini Ledenika, gdzie będziemy mogli poznać również ciekawe wnętrze Starej Płaniny, a następnie do Bełogradcziku, gdzie zobaczymy jeden z cudów bułgarskiej przyrody, zespół niesamowitych formacji skalnych, w który wkomponowana jest twierdza z XIV i XIX w. Dunaj przekroczymy w okolicach miasta Widyń, wjeżdżając ponownie do Rumunii. Przejazd widokową trasą między miejscowościami Drobeta - Turnu Severin i Orszowa, gdzie Dunaj przebija się pomiędzy urwiskami skalnymi oraz w pobliżu tamy zwanej Żelazne Wrota. Udamy się do miasteczka Baile Herculane z historią sięgającą ponad dwóch tysiącleci. Tutejsze wody znane były już Rzymianom, którzy skonstruowali tu tzw. termy Herkulesa. Prawdziwy rozkwit przypadł jednak na czasy Habsburgów, kiedy to skomunikowane z Wiedniem luksusowe uzdrowisko w niczym nie ustępowało Baden-Baden czy Karlovym Varom. W kurorcie przebywali m. in. Franciszek Józef I i cesarzowa Sissi. Nocleg w Baile Herculane.

W drodze - pada
W drodze - pada

28.05.2017r.Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Timiszoary, najbardziej kosmopolitycznego z rumuńskich miast, w którym przeplatają się – tworząc fascynującą mieszankę - elementy austriackie, rumuńskie, węgierskie, niemieckie, serbskie, słowackie i żydowskie. Do dziś habsburskie centrum tego drugiego co do wielkości miasta w Rumunii zwraca uwagę mieszczańską elegancją. Podczas spaceru zwiedzimy m.in. Plac Zwycięstwa z neobizantyńsko-mołdawskim soborem Banatu, na którym rozpoczęła się Rumuńska Rewolucja w 1989 r., Plac Wolności, a także Plac Zjednoczenia z barokową katedrą pw. św. Jerzego. Następnie udamy się na zwiedzanie miasta Szeged – stolicy węgierskiej, ostrej papryki i salami. Krótki spacer po centrum miasta podczas, którego zobaczymy Synagogę w stylu fin de siecle, Teatr Narodowy – jeden z ponad 200 obiektów kultury stworzonych w Europie przez słynną pracownię Fellner & Helmer i Wieżę Domotor – najstarszy obiekt miasta. Po południu wyjazd w kierunku Polski. Przejazd przez Węgry i Słowację.

29.05.2017r.Przyjazd do Polski w godzinach południowych.

Twierdza w Bełogradziku
Twierdza w Bełogradziku

Wycieczka z Rainbow Tours:

 

Twierdza w Bełogradziku
Twierdza w Bełogradziku
  • autobus około 3390 km,

 

Cena : 2320 zł.

 

Pozdrawiam Tadek

Ciekawe formacje
Ciekawe formacje

 

Komentarze

Zostaw swój komentarz


07 lipiec 2017 11:20

no wlasnie  co to za polskie szlaki i  dla kogo -coś  się  poplątało komuś


16 czerwiec 2017 12:17

polskie szlaki to ?

marian
05 czerwiec 2017 21:35

Piękną wycieczke w tym roku sobie zafundowałeś.

Danusia
04 czerwiec 2017 11:24

Świetna wycieczka:-)

Zwiedzone atrakcje

Baile Herculanum iSzeged

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021