Góra Jested 1012 m n.p.m

Komentarze 6
2017-05-03

Góra Jested z wyjątkową wieżą telewizyjną widoczna jest już wiele kilometrów przed Libercem.Wracając z Czeskiej Szwajcari nie mogliśmy się oprzec by nie wjechać na nią.Na górę można wjechać  krętą drogą samochodem ale my wjechaliśmy kolejką wagonikową,która kursuje co pół godziny.Największą atrakcją góry  jest postawiona na niej wyjątkowa budowla-wieża telewizyjna z hotelem trzy gwiazdkowym i restauracją.Niezwykły kształt tej budowli kojarzy się z legendą o podboju kosmosu.Potwierdzeniem tych skojarzen jest rzeżba małego Marsjanina,który płacze pozostawiony sam na ziemi.Pocieszeni pięknymi widokami wracamy również kolejką na dół.Chętnie powędrowalibyśmy ale czas nas goni bo jeszcze jedziemy do  Lazne Libverda zobaczyć wyjątkową restauracje,,Obri Sud'' w kształcie beczki.Miejsce przy tej wyjątkowej restauracji okazało sie bardzo przyjemne.Znajduje się tam mini Zoo i punkt widokowy na okolice.Parę fotek wrzucę do tej wycieczki.Komentarze

Zostaw swój komentarz

17 sierpień 2017 23:36

Kolejna wieża którą kiedyś odwiedzę 🙂

26 czerwiec 2017 17:16

Muszę tam pojechać

12 maj 2017 10:36

[cytuj autor=' Danusia']Jestem pod wrażeniem Waszej tegorocznej majówki Marianie. Pokazałeś nam świetne, a niezbyt znane miejsca blisko granicy . Figurka Marsjanina jest super. Bardzo lubię takie ciekawostki:-) [/cytuj

Dziękuję Danusiu.Zobaczyliśmy bardzo dużo ciekawych miejsc.Trudno to wszystko przekać ,to trzeba zobaczyć.Majówke uważam za udaną,mamy co wspominać.

12 maj 2017 10:32

[cytuj autor=' Anja']Nieziemsko:-) Niezwykłe miejsca wynajdujesz.[/cytuj]

Nasi sąsiedzi mają bardzo dużo atrakcji,które warto zobaczyć.Nie zapominam że Polska jest piękna ale lubię również zwiedzać Czechy.Parę lat temu byłem w Czeskim Raju,który również zrobił na mnie miłe wrażenie. 

12 maj 2017 09:22

Jestem pod wrażeniem Waszej tegorocznej majówki Marianie. Pokazałeś nam świetne, a niezbyt znane miejsca blisko granicy . Figurka Marsjanina jest super. Bardzo lubię takie ciekawostki:-)

12 maj 2017 06:32
Nieziemsko:-) Niezwykłe miejsca wynajdujesz.

Zwiedzone atrakcje

Liberec

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 37 000 polubień, a na Instagramie 2 800 Obserwujących.
Copyright 2005-2021