, Kryniula
, Kryniula

Zamek Królewski w Chęcinach

Komentarze 5
2017-04-21

Krótki ale intensywny weekend w Kielcach rozpoczęliśmy od odwiedzenia położonych ok 16 km od centrum miasta ruin Zamku Królewskiego w Chęcinach. Auto zostawiliśmy na BEZPŁATNYM !!! parkingu u podnórza zamku, skąd czekał nas miły 15 minutowy spacer na zamek. Wbrew pozorom podejście jest bardzo łagodne. Wzdłuż ścieżki prowadzącej na zamek towarzyszyły nam spore drewniane rzeźby przedstawiające królów i władców Polski. Przed zamkiem kupujemy bilet wstępu (12 zł normalny - nie jest źle 🙂 i zaczynamy zwiedzanie.

To co przykuwa moja uwage już na samym poczatku to niesamowity ład i porządek. Brak straganów z tandetną chińszczyzną, lodami, kiełbasą z grila itp na duży PLUS! Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody (słoneczko nam towarzyszyło ale silny i przeraźliwie zimny wiatr też) aż chciało się zajrzeć w każdy zakątek zamku.

, Kryniula
, Kryniula

Na dziedzińcu możliwość zrobienia sobie zdjęć na koniu w przebraniu rycerza za całe 2zł (swoim aparatem pstrykamy do woli). Świetna atrakcja nie tylko dla dzieci, mój 40-letni rycerz tez skorzystał 😉

Z wieży zachwycił nas widok na okolice, podobno przy ładnej pogodzie widac wierzchołki Tatr, nam przeszkodziły chmurki ale i tak było co oglądać.

, Kryniula
, Kryniula

Na temat historii zamku nie będę się rozpisywać, zainteresowanych odsyłam na stronę zamku gdzie można się z nią zapoznać. Ciekawostką na zachęte niech będzie informacja, że na zamku kręcono film "Pan Wołodyjowski"

Zamek opuszczamy od strony zachodniej schodząc wybrukowaną ścieżką w kierunku parkingu. U podnórza zamku siadamy jeszcze na chwile na ławeczkach i żegnamy się z tym cudnym miejscem.

, Kryniula
, Kryniula
, Kryniula

, Kryniula
, Kryniula
, Kryniula
, Kryniula
, Kryniula
, Kryniula
, Kryniula
, Kryniula

Komentarze

Zostaw swój komentarz

piotr
24 maj 2017 15:25

Jadąc od strony Katwic Zamek na wzgórzu wygląda jak statek(Batory)

Joanna
24 maj 2017 15:03

Byłam, widziałam, lubię ten zamek.

Danusia
12 maj 2017 09:24

Zazdraszczam zwiedzania:-) My niestety byliśmy w Chęcinach,gdy rozpoczęto remont zamku,więc oblizaliśmy się smakiem i widokiem jedynie z zewnątrz.

Anja
10 maj 2017 15:09

Chciałam też go odwiedzić podczas tegorocznej majówki, ale ostatecznie stwierdziłam, że jednak trochę za daleko od bazy noclegowej.

marian
10 maj 2017 14:48

Super że zamek już po remontach.Byłem pare lat temu, to trwały tam remonty.

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022