, Sławko
, Sławko

Brzeg

Komentarze 2
2017-04-23

Mamy wczesny ranek. Śniadanie i kawa - jazda. Cel Brzeg. Droga okazała się bardzo prosta. Szybko odnalazłem miejsce parkingowe. Na początek kilka fotek pomnika poświęconego bohaterom walk powstańczych przeciwko hitlerowskiemu reżimowi. Potem przejście do zamku i kościoła i ratusza kawałek dalej. Zamek wygląda bardzo fajnie. Kościól zresztą też. Szkoda, że nie zwiedziłem tylko muzeum zawartego w owym zamku, ale to wszystko w przyszłości. Później krótki spacerem wokół centrum miasta, kończąc na ratuszu.

, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko

Komentarze

Zostaw swój komentarz


10 maj 2017 15:24

Co prawda jeszcze nie byłam, ale oglądałam zdjęcia z tego miasteczka, m.in. Zamku. Był tam też ciekawy i zabytkowy most na Odrze z 1891 r., co interesujące przeniesiony do Brzegu w 1954 r. z Fordonu dzielnicy Bydgoszczy.

marian
10 maj 2017 12:44

Bardzo ładne miasto.Byłem i widziałem...

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022