Góra Donas i Punkt Widokowy

, Margaretka
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Górę Donas i punkt widokowy który się tam znajduję odkryłam jakiś czas temu dzięki znajomemu który miał tam zrobione zdjęcie. Mieszkam całe życie w trójmieście ale o mieszczącej się w Gdyni Dąbrowie wieży nic nie słyszałam i nie wiedziałam. Jak tylko ja zobaczyłam to już wiedziałam że muszę ją zobaczyć i zwiedzić osobiście potrzebny był tylko ładny dzień. Jak się dowiedziałam w złe warunki atmosferyczne jest ona zamknięta dla zwiedzających. Taras widokowy jest udostępniany zwiedzającym tylko i wyłącznie od 1 kwietnia do 31 października w godzinach od 8:00 do 18:00. Obiekt jest całodobowo tam chroniony.

Nadszedł ten dzień 23.Kwietnia Niedziela postanowiliśmy wybrać się do kina a przed kinem na krótki spacer i tu wybór był oczywisty gdzie ten spacer się odbędzie 😉 Na górze DONAS 🙂

, Margaretka
, Margaretka

Na szczyt można się dostać na kilka sposobów my wybraliśmy po prostu samochód od ulicy łanowej można do niej leśną ścieżką bez problemu dojechać. Po zostawieniu auta na postoju przy wieży ruszaliśmy to wejścia. Wieża jest cała okratowana, stalowa. Przy wchodzeniu na górę nieźle mi ręce zmarzły od trzymania się poręczy. Mam lęk wysokości ale to mnie nie powstrzyma przed zdobywaniem takich miejsc, trochę adrenaliny zawsze się przyda 😉

Po wejściu na taras widokowy trochę mocno wiało ale widoki przepiękne na Gdynię i zatokę 🙂 Lasy. Nie ukrywam miałam duży lęk by chodzić po tych kratach z których jest tam zrobiona podłoga. Nie dość że było widać wszystko czyli to że nic pod nami nie ma to jeszcze dziwnie skrzypiały co jakiś czas. Ale takie wieże już tak chyba mają 😉 Lubią mnie straszyć hehe.

, Margaretka
, Margaretka

W czasie robienia zdjęć zauważyliśmy że nadchodzi dziwna chmura i po dosłownie paru minutach się okazało że to chmura ŚNIEGOWA !!!Masakra śnieg w kwietniu gdzie jest wiosna ??

Niestety tak się zakończyło zwiedzanie wieży Donas i jej punktu widokowego. Po szybkim zejściu na dół rozpętało się prawdziwe śnieżne opady śniegu :/ Cała wieża widokowa super polecam każdemu może kiedyś ruszymy na nią ponownie tym razem szlakiem i przy okazji zobaczymy mieszczący się nieopodal stary cmentarz....

, Margaretka
, Margaretka
, Margaretka
, Margaretka
, Margaretka
, Margaretka
, Margaretka
Komentarze 5
2017-04-23
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anna Piernikarczyk
01 maj 2017 08:31

Fajne, fajne miejsce, coraz więcej takich punktów widokowych i to cieszy 🙂 Można sobie Polskę pooglądać 😉

mokunka
30 kwiecień 2017 20:38

Bardzo fajna ciekawostka z Trójmiasta. Tez nigdy wcześniej o niej nie slyszałam, toteż z chęciaą przeczytałam o takowej.

pozdrawiam 🙂

 

Margaretka
26 kwiecień 2017 18:47

Super miejsce na spacer ale polecam iść w ciepły i słonczny dzień wtedy widoki z wieży będą najlepsze 🙂

Danusia
26 kwiecień 2017 18:13

Ja też nie znam tego punktu widokowego w Gdyni. Fajnie,że o tym napisalaś. Trzeba będzie kiedyś to miejsce odwiedzić.

marian
26 kwiecień 2017 16:14

Miejsce szczególne dla mojej żony.Uwielbia takie punkty widokowe na wysokości a ja pomimo lęku podążam za nią. Wynagradzają nam piękne widoki.

Wycieczka na mapie

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024