, Sławko
, Sławko

Jasna Góra

Komentarze 3
2017-03-06

Tego dnia postanowiłem, że przejadę się na śląsk. Jedyne pytanie tylko gdzie? Decyzja zapadła - Częstochowa. W baku odpowiednia ilość benzyny, więc jazda prostą drogą do Toszka. Trochę wybojów i roboty drogowe ale spoko. Dałem radę dojechać. Minęły jakieś dwie godziny jazdy i cel osiągnięty. Z parkingiem nie było żadnych problemów. Pierwsze odczucia bardzo konkretne - uduchowiony. Sam widok robi wrażenie. Okrążenie dookoła wszystkiego zajmuje sporo czasu. A samo miejsce jest otoczone pomnikami w postaci drogi krzyżowej oraz tajemnicami, w sensie I, II, III itd. Pomimo deszczu i tak mi się podobało.

, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Tadeusz Walkowicz
18 kwiecień 2017 10:46

Zmieniono miejsce pomnika Kardynała Wyszyńskiego. 

Chodzę tu 2 razy dziennie. Mieszkam za klaszytorem.

 

pozdrawiam Tadek

marian
18 kwiecień 2017 10:25

Miejsce do którego chętnie się powraca.

Anna Piernikarczyk
18 kwiecień 2017 09:19

A co to, wieża w remoncie ?

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022