, EmiZtg
, EmiZtg

Malinów, Malinowska Skała

Komentarze 3
2015-11-22

Trasa łatwa i przyjemna, chodzimy nią często, bo jest widokowa, ale też można się troszeczkę zmęczyć.

Z przełęczy Salmopol idziemy czerwonym szlakiem najpierw na Malinów, a potem na Malinowską Skałę. Z niej widzimy Beskid Mały, Dolinę Zimnika, Kościelec i Magurki. W tle majacze Jezioro Żywieckie. Kiedyś nie było widać nic, a po roku 2012 wyrżnęli wszystkie drzewa i cały grzbiet aż do Skrzycznego zmienił się w połoninę.

, EmiZtg
, EmiZtg

Z Malinowskiej schodzimy zielonym szlakiem w stronę Zielonego Kopca i na przełęczy tuż za odbitką żółtego szlaku skręcamy w prawo w wyraźną leśną ścieżkę. Dochodzimy nią do szutrowej drogi, którą nieco dłużej, o dziwo - niż przez górki dochodzimy znów na Salmopol zataczając pętlę.

, EmiZtg
, EmiZtg
, EmiZtg
, EmiZtg
, EmiZtg
, EmiZtg

Komentarze

Zostaw swój komentarz

EmiZtg
15 kwiecień 2017 10:47

[cytuj autor='Piernikarczyk Anna']To niedobrze że wszystko wycieli, powiedzą drzewolubni, po części się zgadzam, ale akurat dla widoków czasem to błogosławieństwo, że trochę drzew ubędzie, bo łazikuje się znacznie przyjemniej, gdy są jakieś widoczki 🙂 A ile ma ta pętelka ?? Jak nie w km to np w czasie przejścia ?? Ostatnio edytowany: 2017-04-14 15:39[/cytuj]

Ok. 9 km, ok. 400 m przewyższenia, nam pętla zajeła 2,10h, ale to szybkim tempem. Przeciętnie pewnie z godzinę dłużej 🙂. To naprawdę fajna opcja na spacer, także z rodziną 🙂.

Anna Piernikarczyk
14 kwiecień 2017 15:39

To niedobrze że wszystko wycieli, powiedzą drzewolubni, po części się zgadzam, ale akurat dla widoków czasem to błogosławieństwo, że trochę drzew ubędzie, bo łazikuje się znacznie przyjemniej, gdy są jakieś widoczki 🙂

A ile ma ta pętelka ?? Jak nie w km to np w czasie przejścia ??

Ostatnio edytowany: 2017-04-14 15:39

mokunka
14 kwiecień 2017 10:55

Zimowe, górskie krajobrazy mają swój niepowtarzalny urok....bardzo, bardzo zazdraszczam tym, którzy mają siłę, kondycję i odwagę wędrować w takiej sceneri , w niełatwym terenie .

pozdrawiam -🙂

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022