, EmiZtg
, EmiZtg

Trzy Korony, Sokolica

Komentarze 0
2015-11-11

Listopadowy długi weekend musieliśmy jakoś wykorzystać i mimo parszywej pogody zdecydowaliśmy, że chociaż jeden dzień spędzimy w górach. Chcieliśmy jechać gdzieś dalej, ale też żeby było chociaż trochę emocjonująco. Wybraliśmy Pieniny i dwa szczyciki, na które po prostu trzeba pojechać. Mieliśmy trochę szczęścia bo ze względu na warunki ludzi było mało, więc szło się fajnie, nikt nie zasłaniał widoków, ani nie hałasował 🙂.

Weszliśmy po metalowych podestach na 3Korony, a potem "zwiedzaliśmy" ruinki Zamku Pienińskiego, a następnie udaliśmy się "Sokolą Percią" na Sokolicę. O tej perci słyszałam wcześniej, że jest taka jak Orla, tylko że w Pieninach. Bardzo się zawiodłam, bo to były tylko metalowe barierki wkute w skalną grzedę, którą bardzo łatwo obejść dołem. W dodtku było hiper ślisko, wszędzie pełno pognitych liści, więc nie szło się komfortowo. Za Czertezikiem czekało nas strome zejście na przełęcz, a potem równie strome podejście na Sokolicę. Widok był stamtąd na Czerwony Klasztor, zakrętasy na rzeczce i okoliczne góreczki. Każdy z nas zrobił sobie fotę z sosenką. Ja oczywiście fotki nie mam, bo mimo że minęło półtorej roku, to jeszcze zdjęć nie dostałam 😢.

, EmiZtg
, EmiZtg

Schodziliśmy strasznie stromym szlakiem do Krościenka. Kilka razy się poślizgnęłam. Aż żałowałam, że nie mam dupolotu, przynajmniej byłabym szybciej na dole i może mniej bym się ubrudziła 🙂.

, EmiZtg
, EmiZtg

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022