, EmiZtg
, EmiZtg

Lubomir

Komentarze 0
2016-06-04

Spacer na najwyższy szczyt Beskidu Makowskiego. Trasę polecam szczególnie rodzinom z dziećmi, można wyjechać samochodem bardzo wysoko, prawie do samego schroniska, a cały szlak ma ok. 10 km i raptem 400 metrów przewyższenia. Droga jest łagodna, wiedzie głównie przez las, są punkty widokowe, ławeczki, można usiąść, popatrzeć na widoki...

Można sobie też wejść na szczyt leżący obok szlaku, Łysinę (jest ścieżka, idzie się 5 minut), na którym poza tabliczką i kamiennym słupkiem z 1900 roku nie ma nic, no ale zawsze to kolejny szczyt na liście odhaczony 😉.

, EmiZtg
, EmiZtg

Na Lubomirze znajduje się obserwatorium astronomiczne, które można zwiedzać wraz z przewodnikiem. Nie pamiętam, ile to kosztuje, ale pewnie niewiele. My się nie skusiliśmy na zwiedzanie.

Na Kudłaczach schronisko bardzo klimatyczne, warto wstąpić, aczkolwiek jedzenia nie polecam. Można się nabawić problemów gastrycznych. Nas to niestety nie ominęło 😢.

, EmiZtg
, EmiZtg

Ogólnie fajny spacer na słoneczny dzień, z dzieckiem, psem, na rowerze itp. 🙂

, EmiZtg
, EmiZtg
, EmiZtg
, EmiZtg
, EmiZtg
, EmiZtg
, EmiZtg
, EmiZtg

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Kudłacze

Borzęta

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022