Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
, EmiZtg
, EmiZtg

Rysy po raz pierwszy

Komentarze 1
2002-07-16

Stanąć na najwyższej górze Polski to było moje ówczesne wielkie marzenie. Rok wcześniej poszliśmy na Bulę pod Rysami przyjrzeć się, jak wygląda szlak. Jednak z takiej perspektywy nie było wiele widać, poza sznureczkiem ludzi. Najgorsze okazało się być żmudne podejście do góry. Urozmaiceniem stały się dopiero łańcuchy. Miałam dobrą kondycję i nikt mnie nie wyprzedzał, poza jednym chłopakiem, łysym, w dresach i adidasach, który wbiegał na górę, by potem tuż pod szczytem czerwony jak burak usiąść i głośno dyszeć prosząc, by ktoś wezwał pomoc, bo on już nie zejdzie o własnych siłach. Założył się z kolegą o butelkę wódki, że wbiegnie na Rysy 🙂. Dostał od kogoś ochrzan i sam zlazł na dół. Zaczął schodzić jąkąś godzinę przed nami, a i tak go dogoniliśmy i to jeszcze przed Czarnym Stawem 🙂. A wcale nie szliśmy szybko.

Potem przegoniła nas wycieczka Słowaków i Słowaczek, wszyscy w wieku 55+. Okazało się, że wyszli ze Szczyrbskiego Plesa, przez Rysy poszli do Morskiego Oka na obiad, a teraz wracają do auta znów przez Rysy. Szli szybko i w ogóle się nie zatrzymywali 🙂.

, EmiZtg
, EmiZtg

, EmiZtg

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Barsolis Karol Turysta Kulturowy
10 kwiecień 2017 23:02

EmiZtg . ja nadal czekam za czymś takim z Twojej strony .

 

" Krokusowy zawrót głowy "

 

Pozdrawiam Karol

Ostatnio edytowany: 2017-04-10 23:03

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Rysy

Morskie Oko

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021