, EmiZtg
, EmiZtg

Kasprowy, Świnica, Zawrat

Komentarze 0
2008-06-26

Długa pętla z Kuźnic do Kuźnic, przez Kasprowy Wierch, Świnicę, Zawrat i Halę Gąsienicową.

Weszłam na Kasprowy Wierch i postanowiłam pójść dalej. Prognozy były dobre, a Świnica to mój ulubiony (wtedy) szczyt, więc chciałam zrobić sobie małą przyjemność i ją zdobyć po raz trzeci czy czwarty. Na podejściu nie było żadnych problemów, byłam już któryś raz z kolei, to wiedziałam, gdzie łańcuch, gdzie klamra itp. Niestety jak się idzie tyle razy, to już to nie zachwyca tak, jak na początku. Na Zawrat zeszłam wcześnie, miałam dobry czas i zastanawiałam się, na którą stronę schodzić. Wybrałam Gąsienicową, ale potem wyboru pożałowałam - cały żleb był w śniegu i częściowo łańcuchy również. Nie były to jednak warunki na raki - śnieg był zbyt rozmiękły. Schodziło się fatalnie, trzeba było mocno trzymać się łańcuchów, żeby się nie poślizgnąć. Czułam się niekomfortowo. Jakby tego było mało, to na dole musiałam przechodzić przez płaty, pod którymi płynęły potoki z roztopionego śniegu. Głuchy odgłos pod butami i ten szum, brrr... Do Zako wróciłam dość późno, jednak gdybym wracała przez Roztokę, to byłabym na dole jeszcze później. 

Takie niestety bywają warunki w końcu czerwca w Tatrach

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Kuźnice

Kasprowy Wierch

Świnica

Zawrat

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022