Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
8.04.2010r. Suzhou - 6,2 mln mieszkańców prowincja Szanghaju - zabudowania, Tadeusz Walkowicz
8.04.2010r. Suzhou - 6,2 mln mieszkańców prowincja Szanghaju - zabudowania, Tadeusz Walkowicz

Chiny - 2010 r. cz. II

Komentarze 4
2010-05-08

Cdn. Chiny

8.05.2010 Szanghaj – Suzhou - Szanghaj

Suzhou - zwiedzamy Ogród Mistrza Sieci z 1149r, Tadeusz Walkowicz
Suzhou - zwiedzamy Ogród Mistrza Sieci z 1149r, Tadeusz Walkowicz

Wycieczka do Suzhou / 6,2 mln. ludności / - miasta założonego w V wieku p.n.e. jednego z najstarszych miast w dorzeczu rzeki Jangcy. Suzhou - zwane Wenecją Wschodu - z siecią 24 kanałów, ogroda­mi ukrytymi na tyłach budynków i w malowniczych wąskich zaułkach, szcze­gólnie pięknie wygląda otulone mgłą. Miejscowe władze czynią wszystko, by za­chować stylową architekturę miasta. Woda sączy się pomiędzy skałkami, kanały i mostki łączą matę wysep­ki, ścieżki wiją się pomiędzy fontannami i oczkami wodnymi pośród starannie do­branych roślin. Przepiękny Wangshi Yuan - Ogród Mistrza Sieci powstał w 1149 r. w czasach Południowej Dynastii Song. Słynny z peonii kwitnących na wiosnę, w centralnym punkcie ma staw, wokół którego biegną ścieżki i skupiają się pawilony. Wieczo­rami odbywają się tu spektakle opery pekińskiej. Pracownia Mistrza zwana Dianchun Yi - Wiosenne Ustronie króluje na dziedzińcu wewnętrznego ogrodu. Zwiedzamy Muzeum Jedwabiu oraz Instytut Hafciarstwa - centrum jednej z czterech głównych szkół haftu w Chinach. Powrót do Szanghaju – udajemy się na zakupy na słynny targ Nanjin Lu. Nocleg w Szanghaju.

9.05.2010 Szanghaj - Guilin

 Suzhou - zwiedzamy Ogród Mistrza Sieci - skały, pawilon i rośliny, Tadeusz Walkowicz
Suzhou - zwiedzamy Ogród Mistrza Sieci, Tadeusz Walkowicz
 Suzhou - zwiedzamy Ogród Mistrza Sieci - skały, Tadeusz Walkowicz

W godzinach porannych transfer na lotnisko i wylot do Guilin, które jest jednym z najbardziej malowniczych i zielonych miast Chin. Guilin / 5 mln. ludności / - miasto w południowych Chinach, w regionie autonomicznym Kuangsi, u podnóża Gór Południowochińskich, przy linii kolejowej Pekin - Nanning. Guilin jest jednym z najbardziej malowniczych i zielonych miast Chin. Wielu uważa je za najpiękniejsze miasto świata. Swój urok nie tylko miasto Guilin, ale również rozległa okolica wokół miasta zawdzięcza wapiennym wzniesieniom oraz pagórkom o fantastycznych kształtach. Warto odwiedzić również jeden z najlepiej utrzymanych parków - Park Siedmiu Gwiazd, z ogromną jaskinią o księżycowym krajobrazie przystosowaną do zwiedzania przez turystów czy Jaskinię Trzcinowego Fletu - wielką jaskinię z mnóstwem atrakcji w stylu współczesnym. Nazwana tak z powodu trzciny rosnącej kiedyś u wejścia do jaskini, wykorzystywanej do wyrobu fletów. Betonowe schody prowadzą do wnętrza góry na 250 - metrową iluminowaną trasę. Zadziwiający szlak prowadzi obok licznych stalaktytów i stalagmitów, o kształtach przypominających pagody, grzyby, lwy, wodospady i lodowe kandelabry. Najważniejszą częścią jest imponują Kryształowy Pałac Smoczego Króla, który mieści podobno tysiąc osób. Gdziekolwiek spojrzeć, widać pobudzające wyobraźnię dziwaczne formacje skalne. Na samym końcu czeka urokliwe podziemne jezioro - skały skąpane w miękkim świetle odbijają się w tafli. Nocleg w Guilin.

10.05.2010 Guilin - Yangshuo

 Suzhou - zwiedzamy Ogród Mistrza Sieci - woda, Tadeusz Walkowicz
Suzhou - zwiedzamy Ogród Mistrza Sieci - woda, Tadeusz Walkowicz

Po śniadaniu przejazd na przystań Zhujiang i rejs po rzece Li. Wycieczka statkiem z Guilin do Yangshuo po spokojnych wodach Li Jiang to najpopularniejszy sposób podziwiania krajobrazu, bo dopiero poza Guilin wzgórza roztaczają swoje prawdziwe wdzięki. Trasa rejsu prowadzi przez krasową krainę z fascynującymi iglicami górującymi i nad płaskim terenem, najciekawsze z nich to: Oczekujący Mąż, Magiczny Pędzelek do Pisania, Wszechmocny Lew Ujeżdżający Karpia, Góra Rękawiczki czy Wielbłąd Przechodzący przez Rzekę. Przybycie do Yangshuo. Yangshuo - małe miasteczko położone w obrębie półkola stromych wzgórz im zachodnim brzegu Li Jiang. Krajobraz wokół jest zdumiewający i zdecydowanie przewyższa urodą samo Guilin - to zresztą z okolic Yangshuo pochodzi większość zdjęć w folderach reklamujących skalne formacje regionu. Rybakom, wyruszającym na bambusowych tratwach na wieczorny potów towarzyszą często kormorany. Ptaki nurkują za zwabionymi światłem rybami, a zręczni rybacy chwytają je i odbierają zdobycz. Ładne widoki można podziwiać z usytuowanego na szczycie wzgórza pawilonu w parku miejskim, z portu oraz mostu i południe od miasta. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Yangshuo.

11.05.2010 Yangshuo – Guilin - Kanton

 Suzhou - zwiedzamy Ogród Mistrza Sieci, Tadeusz Walkowicz
Suzhou - zwiedzamy Ogród Mistrza Sieci, Tadeusz Walkowicz

Po śniadaniu czas wolny, który można będzie poświęcić na zwiedzanie pięknych plenerów Yangshuo. Po południu powrót do Guilin, wieczorem przejazd nocnym pociągiem do Kantonu / 1000km/.

12.05.2010 Kanton

Jedziemy do fabryki jedwabników, Tadeusz Walkowicz
 Wejście do baru piwnego, Tadeusz Walkowicz
Selekcja kokonów - pojedynczych od podwójnych, Tadeusz Walkowicz

Przyjazd do Kantonu / 10,1 mln. ludności /, zwiedzanie miasta, między innymi: Mauzoleum Sun Jat-sena, uznawanego za "ojca współczesnych Chin", Świątyni Sześciu Banianów, Zwiedzanie Świątyni Rodziny Chen, która składa się z zespołu XIX-wiecznych budynków wzniesionych w tradycyjnym stylu, ufundowanej przez członków rodziny Chen. Świątynia Rodzi­ny Chen jest usytuowana na północ od Zhongshan Qi Lu. Budowla z 1894 r. ma sześć dziedzińców i klasyczny plan. Ozdobę stanowią fryzy, z których największy (28 m) przedstawia sceny z Dziejów Trzech Królestw, z tysiącem powyginanych figur na tle udekorowanych domów, bram i pagód. W świątyni mieści się gigantyczny ołtarz ozdobiony złotymi liśćmi oraz drewnianymi, ceglanymi i kamiennymi fryzami. Nocleg w Kantonie.

13.05.2010 Kanton - Makao

 Selekcja kokonów - pojedyncze czyli jedna ćma w środku, Tadeusz Walkowicz
Selekcja kokonów - pojedyncze czyli jedna ćma w środku, Tadeusz Walkowicz

Po śniadaniu, przejazd do Makao / 540 tys. Ludności / zwanego również "Wschodnim Monte Carlo". Zwiedzanie Makao zaczęliśmy od kościoła św. Pawła. Plac Largo do Senado Sąuare szczyci się budynkiem Leal Senado - Lojalny Senat, uważanym za najciekawszy przykład architek­tury portugalskiej w regionie. Fasadę ukończono w 1876 r. Od głównej drogi, Avenida de Almeida Ribero, plac ciągnie się do Sao Domingos - kościół św. Dominika. Świątynia, z wyraźną domieszką orientalnego stylu, należy do najstarszych w Makao. Przy kościele działa interesujące muzeum poświęcone chrześcijańskiej sztuce sakralnej. Obowiązkowym punktem zwiedzania Makao jest też świątynia A-Ma u stóp Barra Hill, przy wejściu do wewnętrznego portu. To najstarsze miejsce kultu w okolicy pochodzi z okresu dynastii Ming, choć pierwszą świątynię w tym miejscu, poświęconą Tin Mao - patronce rybaków, wznieśli przypuszczalnie rybacy z Fidżi. Barwny kamienny relief w świątyni uważa się za wizerunek dżonki, która przeniosła boginię A-Ma (Tin Mao w Hongkongu) przez targane tajfuna­mi morza do Makao, skąd wstąpiła do nieba. Słynne kasyna mieszczą się w kilku hotelach, ale nie tylko. Jedno z nich ulokowało się na barce przycumowanej na stale do nabrzeża w porcie. W tych miejscach kultu pieniądza można uprawiać każdy rodzaj hazardu, a automaty do gier są nazywane przez miejscowych „głodnymi tygrysami". Podatki z kasyn to szeroki strumień gotówki płynącej prosto do skarbca Makao. Wizyta w największym kasynie na świecie – Wenecja. Kolacja w kasynie Miasto snów. Nocleg w Makao.

14.05.2010 Makao - Hong Kong

Moczenie kokonów i odwijanie nici - 1500m, Tadeusz Walkowicz
Moczenie kokonów i odwijanie nici - 1500m, Tadeusz Walkowicz

Po śniadaniu, rejs do Hongkongu / 7 mln. ludności /. Wyspa Hongkong, Koulun i Nowe Terytoria, odebrane Chinom w czasie utraty ich potęgi za panowania dynastii Qing, powróciły w objęcia smoka w 1997 r. Największa atrakcja turystyczna Hongkongu, jednocześnie ekskluzywna dzielni­ca mieszkalna, to Wzgórze Wiktorii. Od 1888 r. na szczyt moż­na wyjechać kolejką Peak Tramway wśród porastającego wzgó­rze gąszczu bananowców. Najlepiej zwiedzić wzgórze, spacerując wzdłuż Lugard Rd, która zaczyna się tuż przy górnej stacji kolei, na wysokości 400 m n.p.m. Ze szczytu rozciąga się niewiarygodna panorama, przy dobrej widoczności sięga­jąca aż do Makao. Zwiedzanie rybackiej wioski Aberdeen. Aberdeen, o własnym, niepowtarzalnym klimacie, słynie głównie z ruchliwego portu, w którym zawsze roi się od kutrów rybackich, łodzi mieszkalnych, dżonek i małych płaskodennych łodzi wiosłowych. Wejście do portu zamykają trzy duże, kolorowo oświetlone pływające restauracje. Wizyta na plaży. W Stanley znajdowała się naj­większa rdzenna osada w Hongkongu, kiedy w 1841 r. przypłynęli tu Brytyjczycy. Teraz miejscowy targ przyciąga tłumy w poszukiwaniu pamiątek i tanich ciuszków. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu Panda w Hong Kongu.

15.05.2010 Hong Kong

Moczenie kokonów i odwijanie nici - 1500m, Tadeusz Walkowicz
10 kokonów rozciąga się do wilkości 2 x 2 m, Tadeusz Walkowicz
Przed wjściem ze sklepu, Tadeusz Walkowicz

Po śniadaniu, czas wolny - zakupy. Po południu zwiedzamy nabrzeże, transfer na lotnisko i przelot do Warszawy przez Amsterdam.

Wejście do Instytutu Hafciarstwa, Tadeusz Walkowicz
Wejście do Instytutu Hafciarstwa, Tadeusz Walkowicz

Wycieczka z Orient Travel:

- 7 samolotów,
- prom,
- statek,
- bus.

9.05.2010r. .Ulice Guilin, Tadeusz Walkowicz
9.05.2010r. .Ulice Guilin, Tadeusz Walkowicz

Cena : 15113 zł.

Po lunchu w parku, Tadeusz Walkowicz
Wapienne wzniesienia w Guilin, Tadeusz Walkowicz
Muzeum wianiarstwa, Tadeusz Walkowicz

Pozdrawiam Tadek

Park Siedmiu Gwiazd, Tadeusz Walkowicz
Park Siedmiu Gwiazd, Tadeusz Walkowicz

Polecam moje podróże po świecie na portalu polskie szlaki:

Wspomnienia:

Park Siedmiu Gwiazd, Tadeusz Walkowicz
Park Siedmiu Gwiazd, Tadeusz Walkowicz

2008r - Peru,

2009r - Nepal i Bhutan,

 Skała Słonia i ja, Tadeusz Walkowicz
Kormorany używane do łowienia ryb, Tadeusz Walkowicz
Kormorany używane do łowienia ryb, Tadeusz Walkowicz

2010r. - Chiny cz.1.

następna wycieczka to:

Zwiedzamy Jaskinie Trzcinowego Fletu - modlitwy na wstążkach, Tadeusz Walkowicz
Zwiedzamy Jaskinie Trzcinowego Fletu - modlitwy na wstążkach, Tadeusz Walkowicz

2011r – Indonezja cz. I

Zwiedzamy Jaskinie Trzcinowego Fletu - modlitwy na wstążkach, Tadeusz Walkowicz
Zwiedzamy Jaskinie Trzcinowego Fletu - modlitwy na wstążkach, Tadeusz Walkowicz
Zwiedzamy Jaskinie Trzcinowego Fletu - modlitwy na wstążkach, Tadeusz Walkowicz
Zwiedzamy Jaskinie Trzcinowego Fletu - modlitwy na wstążkach, Tadeusz Walkowicz
Zwiedzamy Jaskinie Trzcinowego Fletu - modlitwy na wstążkach, Tadeusz Walkowicz
Zwiedzamy Jaskinie Trzcinowego Fletu - modlitwy na wstążkach, Tadeusz Walkowicz
Wieczorem w parku, Tadeusz Walkowicz
. Pagoda Srebrna i Złota na jeziorze, Tadeusz Walkowicz
Guilin - wieczorem, Tadeusz Walkowicz
Guilin - wieczorem, Tadeusz Walkowicz
 Guilin - wieczorem wodospad, Tadeusz Walkowicz
Guilin - wieczorem, Tadeusz Walkowicz
10.04.2010r. Widok z hotelu, Tadeusz Walkowicz
Poranek w Guilin, Tadeusz Walkowicz
Poranek w Guilin, Tadeusz Walkowicz
Poranek w Guilin, Tadeusz Walkowicz
 Wieczorny połów ryb z kormoranami, Tadeusz Walkowicz
 Wieczorny połów ryb z kormoranami, Tadeusz Walkowicz
 Wieczorny połów ryb z kormoranami, Tadeusz Walkowicz
Wieczorny połów ryb z kormoranami - kormoran na pędle na szyji by nie zjazd złowionych rybek, Tadeusz Walkowicz
11.04.2010r. Spacer na górę w centrum Yangshuo, Tadeusz Walkowicz
Widok Yangshuo z góry, Tadeusz Walkowicz
Widok Yangshuo z góry, Tadeusz Walkowicz
Widok Yangshuo z góry, Tadeusz Walkowicz
Widok Yangshuo z góry, Tadeusz Walkowicz
Widok Yangshuo z góry, Tadeusz Walkowicz
Widok Yangshuo z góry, Tadeusz Walkowicz
Pokaz ćwiczeń w parku, Tadeusz Walkowicz
Nauka tańca w parku, Tadeusz Walkowicz
Targ w Yangshuo - żaby, Tadeusz Walkowicz
Targ w Yangshuo - ryby, Tadeusz Walkowicz
Targ w Yangshuo - papryki, Tadeusz Walkowicz
Targ w Yangshuo - grzyby, Tadeusz Walkowicz
 Krajobraz wiejski, Tadeusz Walkowicz
Krajobraz wiejski - rolnik na polu ryżowym, Tadeusz Walkowicz
 Chińska wioska, Tadeusz Walkowicz
 Chińska wioska, Tadeusz Walkowicz
 Chińska wioska, Tadeusz Walkowicz
 Chińska wioska, Tadeusz Walkowicz
Plantacja herbaty w Instytucie, Tadeusz Walkowicz
Plantacja herbaty, Tadeusz Walkowicz
Plantacja herbaty, Tadeusz Walkowicz
Plantacja herbaty - proces obróbki liści, Tadeusz Walkowicz
Plantacja herbaty - proces obróbki liści - to były jej ręce, Tadeusz Walkowicz
Proces parzenia herbaty, Tadeusz Walkowicz
 Pola herbaciane, Tadeusz Walkowicz
12.04.20120r. Ulice Kantonu - 10,1 mln. ludności, Tadeusz Walkowicz
Świątynia Sześciu Banianów - Budda, Tadeusz Walkowicz
Świątynia Sześciu Banianów - dzidzińce między pawilonami, Tadeusz Walkowicz
Świątynia Sześciu Banianów - pagoda, Tadeusz Walkowicz
Świątynia Sześciu Banianów - mnisi udający sie do świątyni, Tadeusz Walkowicz
 Świątynia Sześciu Banianów - mniszki udające się do świątyni, Tadeusz Walkowicz
Świątynia Sześciu Banianów - figury w następnym pawilonie, Tadeusz Walkowicz
Świątynia Sześciu Banianów - modlitwy - 30000 juanów, Tadeusz Walkowicz
Świątynia Rodziny Chen, Tadeusz Walkowicz
Świątynia Rodziny Chen - zdobienia dachów i ścian, Tadeusz Walkowicz
Świątynia Rodziny Chen - zdobienia dachów i ścian, Tadeusz Walkowicz
Świątynia Rodziny Chen - zdobienia dachów i ścian, Tadeusz Walkowicz
Świątynia Rodziny Chen - zdobienia dachów i ścian, Tadeusz Walkowicz
Świątynia Rodziny Chen - zdobienia dachów i ścian, Tadeusz Walkowicz
Świątynia Rodziny Chen - porcelanowe figurki, Tadeusz Walkowicz
Świątynia Rodziny Chen - wyroby z kości słoniowej, Tadeusz Walkowicz
Świątynia Rodziny Chen - wyroby z kości słoniowej, Tadeusz Walkowicz
Witraże, Tadeusz Walkowicz
Ulice Kantonu, Tadeusz Walkowicz
Ulice Kantonu, Tadeusz Walkowicz
Sjesta, Tadeusz Walkowicz
Ulice Kantonu, Tadeusz Walkowicz
13.04.2010r. Jedziemy na drugą stronę zatoki, Tadeusz Walkowicz
 Ulice Makao, Tadeusz Walkowicz
 Śniadanie w hotelowej restauracji, Tadeusz Walkowicz
 Ulice Makao, Tadeusz Walkowicz
Fasada kościoła św. Pawła, Tadeusz Walkowicz
Fasada kościoła św. Pawła, Tadeusz Walkowicz
 Starówka Makao, Tadeusz Walkowicz
Mały mieszkaniec Makao, Tadeusz Walkowicz
 Starówka Makao, Tadeusz Walkowicz
 Starówka Makao, Tadeusz Walkowicz
Starówka Makao, Tadeusz Walkowicz
Kościół św. Dominika, Tadeusz Walkowicz
Starówka Makao, Tadeusz Walkowicz
Starówka Makao, Tadeusz Walkowicz
Starówka Makao, Tadeusz Walkowicz
Świątynia A-Ma, Tadeusz Walkowicz
Świątynia A-Ma, Tadeusz Walkowicz
Nasz hotel, Tadeusz Walkowicz
Nasz hotel, Tadeusz Walkowicz
Przed hotelem Grecja, Tadeusz Walkowicz
W pokoju, Tadeusz Walkowicz
Widok z pokoju, Tadeusz Walkowicz
Widok z pokoju, Tadeusz Walkowicz
Największe kasyno świata - Wenecja, Tadeusz Walkowicz
Największe kasyno świata - Wenecja, Tadeusz Walkowicz
Największe kasyno świata - Wenecja, Tadeusz Walkowicz
Największe kasyno świata - Wenecja, Tadeusz Walkowicz
 Największe kasyno świata - Wenecja - przed kasynem, Tadeusz Walkowicz
 Największe kasyno świata - Wenecja - przed kasynem, Tadeusz Walkowicz
 Największe kasyno świata - Wenecja - przed kasynem, Tadeusz Walkowicz
Największe kasyno świata - Wenecja - zwiedzamy piętra, Tadeusz Walkowicz
Największe kasyno świata - Wenecja - zwiedzamy piętra - rzeka z gondolami, Tadeusz Walkowicz
Największe kasyno świata - Wenecja - zwiedzamy piętra , Tadeusz Walkowicz
Największe kasyno świata - Wenecja - zwiedzamy piętra , Tadeusz Walkowicz
Nowe kasyno - Galaxy, Tadeusz Walkowicz
Jeszcze raz Wenecja, Tadeusz Walkowicz
Inne kasyno, Tadeusz Walkowicz
 Kolacja w kasynie Miasto ze snów, Tadeusz Walkowicz
Kolacja w kasynie Miasto ze snów - żyrando, Tadeusz Walkowicz
Olbrzymi telebim, Tadeusz Walkowicz
Wracamy do hotelu, Tadeusz Walkowicz
Wracamy do hotelu, Tadeusz Walkowicz
Grecja wieczorem, Tadeusz Walkowicz
Jedziemy do portu, Tadeusz Walkowicz
14.04.2010r. Port Hong Kong, Tadeusz Walkowicz
 Budynki Hong Kong-u, Tadeusz Walkowicz
 Budynki Hong Kong-u, Tadeusz Walkowicz
 Budynki Hong Kong-u, Tadeusz Walkowicz
 Budynki Hong Kong-u, Tadeusz Walkowicz
Wzgórza Wiktorii, Tadeusz Walkowicz
Budynki Hong Kong-u - mgła, Tadeusz Walkowicz
Płyniemy zobaczyć pływającą wioskę Aberdeen, Tadeusz Walkowicz
Płyniemy zobaczyć pływającą wioskę Aberdeen, Tadeusz Walkowicz
Płyniemy zobaczyć pływającą wioskę Aberdeen, Tadeusz Walkowicz
Płyniemy zobaczyć pływającą wioskę Aberdeen, Tadeusz Walkowicz
Płyniemy zobaczyć pływającą wioskę Aberdeen, Tadeusz Walkowicz
Płyniemy zobaczyć pływającą wioskę Aberdeen, Tadeusz Walkowicz
Pływający hotel, Tadeusz Walkowicz
Tym statkiem pływaliśmy po zatoce, Tadeusz Walkowicz
Wieżowce Hong Kong-u, Tadeusz Walkowicz
Wieżowce Hong Kong-u, Tadeusz Walkowicz
Na plaży, Tadeusz Walkowicz
Wieżowce Hong Kong-u, Tadeusz Walkowicz
Stary cmentarz, Tadeusz Walkowicz
Stara zabudowa Hong Kong-u, Tadeusz Walkowicz
Stara zabudowa Hong Kong-u, Tadeusz Walkowicz
Aleja gwiazd, Tadeusz Walkowicz
Aleja gwiazd, Tadeusz Walkowicz
 Bruce Lee, Tadeusz Walkowicz
Wieżowce nad zatoką, Tadeusz Walkowicz
Wieżowce - Nowe Centrum, Tadeusz Walkowicz
Kolacja - kaczka, Tadeusz Walkowicz
Kolacja - żywe potrawy, Tadeusz Walkowicz
Kolacja - żywe potrawy, Tadeusz Walkowicz
15.04.2010r. Poranek widok z 27 piętra hotelu, Tadeusz Walkowicz
Poranek widok z 27 piętra hotelu, Tadeusz Walkowicz
Poranek widok z 27 piętra hotelu, Tadeusz Walkowicz
Poranek widok z 27 piętra hotelu, Tadeusz Walkowicz
Poranek widok z 27 piętra hotelu - balkony, Tadeusz Walkowicz
Poranek widok z 27 piętra hotelu - balkony, Tadeusz Walkowicz
 Przedpołudnie na ulicach, Tadeusz Walkowicz
 Przedpołudnie na ulicach, Tadeusz Walkowicz
 Przedpołudnie na ulicach, Tadeusz Walkowicz
 Przedpołudnie na ulicach, Tadeusz Walkowicz
 Przedpołudnie na ulicach, Tadeusz Walkowicz
 Przedpołudnie na ulicach, Tadeusz Walkowicz
 Przedpołudnie na ulicach, Tadeusz Walkowicz
 Przedpołudnie na ulicach, Tadeusz Walkowicz
 Przedpołudnie na ulicach, Tadeusz Walkowicz
 Przedpołudnie na ulicach, Tadeusz Walkowicz
 Przedpołudnie na ulicach, Tadeusz Walkowicz
 Przedpołudnie na ulicach, Tadeusz Walkowicz

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Maciej A
29 marzec 2017 17:51

Wspaniała wycieczka

Tadeusz Walkowicz
26 marzec 2017 07:27

[cytuj autor=' marian']Ty to masz szczęście.Wspaniałe wycieczki masz na koncie. [/cytuj]

 

Marian, wykorzystałem swoje 5 min. w życiu.

Dzięki za odwiedziny.

EmiZtg
25 marzec 2017 22:19

Chiny... nawet nie ośmielam się marzyć 🙂.

Fantastyczna przygoda 🙂. Szczerze zazdroszę wyprawy 🙂.

marian
25 marzec 2017 20:58

Ty to masz szczęście.Wspaniałe wycieczki masz na koncie.

Zwiedzone atrakcje

Hong kong

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021