, EmiZtg
, EmiZtg

Kopa Kondracka, Małołączniak

Komentarze 2
2001-09-02

Z Kuźnic na Halę Kondratową, a potem jednym z moich ulubionych szlaków na Kopę Kondracką. Na Małołączniaku stwierdziliśmy, że to dosyć jak dla początkujących i zejdziemy do Małej Łąki. A w żlebie niespodzianka - łańcuszki. Byłam zaskoczona, myślałam, że w Tatrach Zachodnich nie ma łańcuchów poza Giewontem 😉. Za nami schodziła para, dziewczyna ledwo dawała radę. Pomyśleliśmy, że poczekamy i pomożemy jej na tych łańcuchach, ale para podziękowała, stwierdzili, że mamy nie czekać, a oni sobie przecież świetnie radzą. No to się nie napraszaliśmy. Pomknęliśmy na Przysłop Miętusi. Na granicy lasu w krzakach coś strasznie szeleściło, pomyślałam, że może jaki jelonek? Potem kawałek Doliną Małej Łąki, przystanek i kwatera.

Na drugi dzień rano włączyliśmy Radio Alex. A tam informacja, że wczoraj ok. godz. 17 nieco poniżej Kobylarzowego Żlebu, na granicy lasu, niedźwiedź pogonił dwójkę turystów. My tam byliśmy ok. 16.45. Za nami na szlaku nie było nikogo oprócz tych dwojga, co pomocy nie chcieli. W sumie dobre, że na nich nie czekaliśmy 😉. Ciekawa jestem czy po tych przeżyciach jeszcze kiedyś poszli w góry?

, EmiZtg
, EmiZtg

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Maciej A
29 marzec 2017 17:39

No fajny szlak,

a do spotkania z misiem mi niespieszno :-),

co prawda los Grizzlymana mało prawdopodobny, ale sama perspektywa nieciekawa,

raz tylko widziałem w Tatrach niedźwiedzia pod Gerlachem, ale nasłuchałem się ciekawych historyjek jak parę dni spałem w leśniczówce na Hali Gąsienicowej,

 

Anna Piernikarczyk
23 marzec 2017 08:39

Nieźle, tak mieć spotkanie z misiakiem 🙂

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Kopa Kondracka

Małołączniak

Dolina Małej Łąki

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022