, EmiZtg
, EmiZtg

Chochołowska, Iwaniacka Przełęcz, Kościeliska

Komentarze 2
2004-08-07

Wówczas dysponowałam jedynie należącą do moich rodziców mapą z 1982 roku. Jakoś nie wpadliśmy na to, że może być już bardzo nieaktualna. Na mapie tej narysowany był szlak bodajże niebieski, na Kominiarski Wierch 🙂. Po kilku dniach wędrówek chcieliśmy zrobić resta, więc padło na ów szczycik. Wybraliśmy się w adidasach i na luzie, bez plecaków, tylko z wodą i czymś do przekąszenia. Nawet nie mieliśmy jakiegoś specjalnego parcia na zaliczenie tego szczytu, to miał być tylko delikatny spacerek. No i był 🙂. Na Przełęczy okazało się, że nie ma drogowskazu, nie ma szlaku, a ścieżka owszem, była, ale ledwo widoczna wśród choinek. Widać było, że ktoś celowo nasadził na niej drzewka. Obeszliśmy skraj lasu sądząc, że może przebieg szlaku jest zmieniony, ale nic nie znaleźliśmy. Poprosiliśmy któregoś z turystów o pożyczenie mapy. Rzut oka i ooo... nie ma szlaku. No cóż. Ale i tak kusi. Może kiedyś 😉.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Maciej A
29 marzec 2017 17:00

Parę lat się spóźniłem, bo może bym wszedł na Kominiarski przed zamknięciem szlaku, trochę teraz żałuję. Nieodparcie kojarzy mi się z Siwym Wierchem i z wielu stron wygląda ciekawie

Anna Piernikarczyk
23 marzec 2017 08:41

Hehe, nowa mapa dobra rzecz 🙂

Zwiedzone atrakcje

Kiry

Dolina Chochołowska

Siwa Polana

Dolina Kościeliska

Iwaniacka Przełęcz

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021