, EmiZtg
, EmiZtg

Siwy Wierch, Brestova

Komentarze 6
2011-10-15

Paskudna pogoda nie zachęcała do wyjścia z domu, ale mimo to się zebraliśmy i pojechaliśmy. Już z daleka widać było, że cała grań Tatr Zachodnich tonie w mleku. Pierwotnie planowaliśmy wejście tylko na Siwy, a w zależności od warunków mieliśmy zdecydować się na schodzenie lub dalszą wędrówkę.

Do Siwego szło się fajnie. Na łańcuszkach było trochę zabawy, ale bez hardcoru. Mała warstewka śniegu sprawiła, że nie musieliśmy zakładać raków. Wystarczyły nakładki. Po dojściu na Jałowiecką Palenicę morale znacząco spadło, przynajmniej moje 🙂. Ale mimo wiatru zacinającego drobinkami lodu padło hasło, że idziemy dalej. No i poszliśmy. Warunki zostały później określone jako typowa tarzańska dupówa, co moim zdaniem dobrze oddaje istotę rzeczy. Niestety na podejściu widoczność bardzo spadła, a ekipa rozciągnęła się na znacznj odległości. Chcieliśmy z M. zawrócić, ale w związku z tym, że nie bardzo mogliśmy dogonić resztę postanowiliśmy iść dalej. Na Małej Brestovej trochę zeszło na szukanie zawianej ścieżki i wierzchołka. Na szczęście na chwilę usiedliśmy od zawietrznej, zjedliśmy kanapki itd. Na Brestovej znowu była akcja z szukaniem ścieżki i na zejściu Skrajnym Salatynem także.

, EmiZtg
, EmiZtg

Przez pewien czas po Brestovej miałam lekką traumę związaną z chodzeniem po Tatrach w zimie...

Trasa: http://www.planetagor.pl/places/application/TrialPage.php?ID=14748

, EmiZtg
, EmiZtg
, EmiZtg
, EmiZtg
, EmiZtg
, EmiZtg
, EmiZtg
, EmiZtg
, EmiZtg
, EmiZtg
, EmiZtg
, EmiZtg
, EmiZtg
, EmiZtg
, EmiZtg
, EmiZtg
, EmiZtg

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Maciej A
20 marzec 2017 21:33

W takich warunkach, to już prawie masochizm (ale za to jaki piękny),

podziwiam motywację

EmiZtg
20 marzec 2017 16:13

Poniekąd nie miałam wyjścia. Z jednej strony brakło asertywności, by postawić się grupie, a z drugiej perspektywa przejścia wielu kilometrów po asfalcie do samochodu była mniej zachęcająca niż kontyuacja wędrówki.

marian
20 marzec 2017 16:05

Świat do odważnych należy ale ja bym sie bał w taką pogode iść.

EmiZtg
20 marzec 2017 15:14

Nie bać się 🙂.

Pdobno na Rohaczach warto mieć uprząż. Tak słyszałam, bo jeszcze tam nie byłam. 

Ale ja bym nie brała 🙂.

DoRi
20 marzec 2017 14:56

W tym roku chcę zakończyć Koronę Tatr Zachodnich 🙂 wszystko przede mną...nie wiem czy się bać :P

Anna Piernikarczyk
20 marzec 2017 14:34

Nieźle 🙂 Konkretna wyprawa 🙂

Zwiedzone atrakcje

Wyżnia Huciańska Przełęcz

Siwy Wierch

Brestova

Zverovka

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021