Wielka Rycerzowa

Komentarze 2
2012-05-26

Pierwszy raz na Rycerzowej.

W górach trwała piękna wiosna. Wyszliśmy z samego końca Rycerki zielonym szlakiem na Przegibek. Pierwszy raz szłam tamtędy. Idzie się głównie lasem, a potem nagle pojawia się polanka i urocze schronisko, które zresztą bardzo lubię. Potem poszliśmy czerwonym szlakiem graniczym przez Majcherową prosto na szczyt Wielkiej Rycerzowej. Mijaliśmy kaczeńcowe łąki i leśne bylinki z brzęczącymi wśród nich bączkami. Było lekko, wiosennie i uroczo, świeciło słoneczko, wycieczka była więc udana. 

Potem udaliśmy się do Bacówki PTTK na Rycerzowej na obiad (poprzedni dzierżawcy mieli nieco lepszą kuchnię, niż obecni, aczkolwiek też bez szału). Potem przez Małą Rycerzową i zbocza Jaworzynki zeszliśmy do przysiółka Mlada Hora, a następnie za niebieskimi znakami do Rycerki.

Była to bardzo przyjemna pętelka. Zobaczyłam nowe dla mnie okolice.

Dystans: 12,14 km; przewyższenie: 0,863 km; czas: 4:15; średnia prędkość: 2,86 km.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

21 marzec 2017 12:55

Cielaw i piękne miejsce

20 marzec 2017 20:52

Lubię takie miejsca, lubię klimat takich schronisk

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Schronisko PTTK na Przegibku

bacówka PTTK na Rycerzowej

Wielka Rycerzowa

Młada Hora

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 37 000 polubień, a na Instagramie 2 800 Obserwujących.
Copyright 2005-2021