, EmiZtg
, EmiZtg

Wielka Rycerzowa

Komentarze 2
2012-05-26

Pierwszy raz na Rycerzowej.

W górach trwała piękna wiosna. Wyszliśmy z samego końca Rycerki zielonym szlakiem na Przegibek. Pierwszy raz szłam tamtędy. Idzie się głównie lasem, a potem nagle pojawia się polanka i urocze schronisko, które zresztą bardzo lubię. Potem poszliśmy czerwonym szlakiem graniczym przez Majcherową prosto na szczyt Wielkiej Rycerzowej. Mijaliśmy kaczeńcowe łąki i leśne bylinki z brzęczącymi wśród nich bączkami. Było lekko, wiosennie i uroczo, świeciło słoneczko, wycieczka była więc udana. 

, EmiZtg
, EmiZtg

Potem udaliśmy się do Bacówki PTTK na Rycerzowej na obiad (poprzedni dzierżawcy mieli nieco lepszą kuchnię, niż obecni, aczkolwiek też bez szału). Potem przez Małą Rycerzową i zbocza Jaworzynki zeszliśmy do przysiółka Mlada Hora, a następnie za niebieskimi znakami do Rycerki.

Była to bardzo przyjemna pętelka. Zobaczyłam nowe dla mnie okolice.

, EmiZtg
, EmiZtg

Dystans: 12,14 km; przewyższenie: 0,863 km; czas: 4:15; średnia prędkość: 2,86 km.

, EmiZtg
, EmiZtg

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Roman Świątkowski
21 marzec 2017 12:55

Cielaw i piękne miejsce

Maciej A
20 marzec 2017 20:52

Lubię takie miejsca, lubię klimat takich schronisk

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Schronisko PTTK na Przegibku

bacówka PTTK na Rycerzowej

Wielka Rycerzowa

Młada Hora

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022