, EmiZtg
, EmiZtg

Klimczok, Kotarz, Malinowska Skała, Skrzyczne

Komentarze 2
2011-07-09

Tura stanowiła rozgrzewkę przed czekająca nasz wkrótce IV Wyrypą Beskidzką.

Podjechaliśmy sobie do Cygańskiego Lasu i poszliśmy czerwonym szlakiem na Klimczok. Już o 7 rano panował straszny upał. lało się z nas jak nie wiem. Na szlaku pusto, ludzi zero, tylko jakaś ciekawska sarenka 🙂. Minęliśmy Równię i zeszliśmy do Bystrej. Przed nami pierwsze podejście - na Magurę. Tuż przed szczytem poczułam padlinę. W ok. 30-stopniowym upale bez cienia wiatru był smród był powalający. Tuż za Klimczokiem następna przykra niespodzianka - żmija wygrzewająca się na szlaku, na którą o mały włos byśmy weszli. Po prostu odskoczyliśmy w ostatniej chwili.

, EmiZtg
, EmiZtg

Ze szlaku na Karkoszczonkę i później z Kotarza fajnie było widać Babią i chwilami Tatry.

Podejścia na Malinowską Skałę już nie pamiętam, za to zimne piwko w schronisku na Skrzycznem już tak 🙂. Wieczór nie przyniósł oczekiwanego chłodu, więc zdecydowaliśmy, że do Bielska nie wracamy na piechotę, przez Klimczok i Szyndzielnię, tylko PKS-em.

, EmiZtg
, EmiZtg

W sumie ok. 30,49 km marszu (choć myślę, że więcej, trasę rysowałam byle jak, bo by znaczników brakło), 1,81 km przewyższenia i 12 godzin na nogach. Trasa fajna, mogłaby być fajną pętelką, ale w innych warunkach.

, EmiZtg
, EmiZtg
, EmiZtg
, EmiZtg
, EmiZtg
, EmiZtg
, EmiZtg

Komentarze

Zostaw swój komentarz

EmiZtg
21 marzec 2017 13:36

Postaram się uzupełnić opis 🙂. A fotek mało dlatego, że musiałabym je pozmniejszać, bo moje duże się nie ładują.

Roman Świątkowski
21 marzec 2017 12:56

Fajna trasa bardzo widokowa. Mało fotek i szkoda braku opisu wycieczki.

pozdrawiam

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Klimczko

Skrzyczne

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022