, Adam Barski
, Adam Barski

Sanktuarium na Jasnej Górze w Częstochowie

Komentarze 0
2009-01-21
Sanktuarium na Jasnej Górze w Częstochowie Pierwsze wzmianki historyczne dotyczące miasta pochodzą z XIII wieku. W zachodniej części miasta zwanej kiedyś Starą Częstochową, wznosi się na wysokość 293 m n.p.m. wapienne wzgórze, na którym usytuowany jest kompleks zabudowań sakralnych i mieszkalnych, otoczonych wałami obronnymi i parkiem, zwany Jasną Górą. Niewątpliwie jest to najważniejsza destylacja pielgrzymkowa w Polsce. Swą wyjątkowość zawdzięcza cudownemu obrazowi Matki Bożej. Wycieczka obejmuje: usługę transportową , zwiedzanie Sanktuarium z przewodnikiem w języku polskim. Wymagana jest rezerwacja co najmniej jeden dzień wcześniej. Wymagane są minimum 4 osoby do zorganizowania wycieczki. Odbiór z każdego miejsca na terenie Krakowa Odbiór pomiędzy: 09.00 – 09.30 Czas trwania wycieczki: około 7 godzin Cena: 150 PLN od osoby Dostępna jest również wersja dla grup zorganizowanych. Prosimy Państwa o przesłanie zapytania ofertowego pod wskazany adres: info@mcit.pl MCIT Kraków Rynek Gł.1/3 Sukiennice tel.12 421 77 06.
, Adam Barski
, Adam Barski
 Sanktuarium na Jasnej Górze w Częstochowie, Adam Barski

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022