, Adam Barski
, Adam Barski

Zwiedzanie Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej.

Komentarze 0
2009-01-21
Kalwaria Zebrzydowska Jest niewielkim miasteczkiem usytuowanym w dolinie, na pograniczu Beskidu Makowskiego i Pogórza Wielickiego. Miasto jest znane z wyrobu butów oraz mebli. Niewątpliwie jednak najważniejszym jego walorem jest znajdujący się tam klasztor Bernardynów, który został ufundowany w 1602 roku przez Mikołaja Zebrzydowskiego. Obecnie w skład tego sanktuarium wchodzi bazylika Matki Boskiej Anielskiej, klasztor Bernardynów oraz zespół 42 kapliczek i kościółków kalwaryjskich położonych między górami Żar i Lanckorona. Zespół ten został w 1999 roku wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Wadowice To niewielkie miasto oddalone od Krakowa o około 50 km, w którym urodził się Papież Jan Paweł II. Wycieczka obejmuje: usługę transportową , zwiedzanie klasztoru Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej z przewodnikiem w języku polskim, zwiedzanie domu rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach oraz Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Wymagana jest rezerwacja co najmniej jeden dzień wcześniej. Wymagane są minimum 4 osoby do zorganizowania wycieczki. Odbiór z każdego miejsca na terenie Krakowa Odbiór pomiędzy: 09.00 – 09.30 Czas trwania wycieczki: około 6 godzin Cena: Dorośli 120 PLN Dostępna jest również wersja dla grup zorganizowanych. Prosimy Państwa o przesłanie zapytania ofertowego pod wskazany adres: info@mcit.pl Zamówienia wycieczek MCIT Kraków Rynek Gł.1/3 Sukiennice tel.12 421 77 06
, Adam Barski
Kościół św.Piotra, Adam Barski
, Adam Barski
Sanktuarium św.Józefa, Adam Barski
, Adam Barski
Plac Jana Pawła II, Adam Barski
 Zwiedzanie Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej., Adam Barski
, Adam Barski

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022