, Lucy i Tom
, Lucy i Tom

Maciejowa w Gorcach

Komentarze 3
2016-09-20

Wyruszyliśmy z Krakowa o 7.00. Pogoda nie zapowiadała się ciekawie, jednak mieliśmy nadzieję, że wyjrzy słońce i zrobi się cieplej. Niestety zaraz po opuszczeniu przez nas samochodu w Porębie Górnej zaczął padać drobny, mokry śnieg. Ubraliśmy peleryny i ruszyliśmy pod górę w kierunku schroniska na Starych Wierchach. To był nasz pierwszy punkt. Szło się bardzo nieprzyjemnie, było okropne błoto, zimno, a śnieg nie przestawał sypać. Ale i to miało swój urok. W końcu mieliśmy tak słabą zimę w tym roku.

Nie robiliśmy zbyt dużej ilości zdjęć, gdyż marzyliśmy, aby jak najszybciej znaleźć się w ciepłym schronisku. Po jakiś ok. 2 godzinach udało się. Przed nami we mgle wyłoniło się schronisko na Starych Wierchach (968 m n.p.m.).

, Lucy i Tom
, Lucy i Tom


Weszliśmy do środka na gorącą herbatę. Zjedliśmy kanapki i w schronisku zaczęło robić się tłoczno. Przyszło kilka wycieczek. Postanowiliśmy ruszyć dalej. Na Maciejową. Gdzie miała odbyć się uroczysta Msza Święta rozpoczynająca sezon turystyczny. Dalej szliśmy w śniegu i błocie. Po ok. 1,5 godzinnej wędrówce byliśmy pod bacówką na Maciejowej (815 m n.p.m.).

Turystów chyba przepędziła pogoda, bo nie było ich za dużo. Msza Święta rozpoczęła się o 12.00. Bardzo zmarzliśmy na niej. Śnieg sypał cały czas. Było dużo błota. Po Mszy nie zostawaliśmy długo w bacówce (za dużo miejsca w środku nie ma). Skierowaliśmy się do Rabki Zdroju. Dopiero w drodze powrotnej przestał sypać śnieg.

, Lucy i Tom
, Lucy i Tom


Pogoda nie dopisała niestety, ale szczęśliwi i zmęczeni wróciliśmy do domu.

, Lucy i Tom
schronisko na Starych Wierchach, Lucy i Tom
schronisko na Maciejowej, Lucy i Tom
, Lucy i Tom

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anna Piernikarczyk
21 wrzesień 2016 08:55

Faktycznie pogoda barowa a nie wędrówkowa 🙂 Maciejowa znana mi jest tylko z opisow Danuty i Macieja, no Maciej musiał o Maciejowej pisać 😉

Maciej A
21 wrzesień 2016 05:44

Pogoda potrafi czasem dokuczyć w górach,

bywa że ma takie wędrowanie swoisty klimat

miejsca znane mi i lubiane, takie trochę sentymentalne

pozdrawiam

Danusia
20 wrzesień 2016 20:40

No tak to bywa,ze nie zawsze pogoda dopisuje turystom. Szkoda,ale pomysł z wycieczką do bacówki na Maciejowej przedni.:-)

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022