, Marcin
, Marcin

Jaskinia Wierzchowska

Komentarze 5
2016-05-08

Jaskinia Wierzchowska znajduje się we wsi Wierzchowice, niedaleko miejscowości Biały Kościół. Jaskinia jest oświetlona i zwiedza się ja z przewodnikiem, dzięki czemu jest bezpieczna. Długość korytarzy to ok 1000m. Prowadzą różnymi przesmykami po przez różne sale, komory m.in Sale Balową, Sale Człowieka Pierwotnego, Sale z Kotłami. Atrakcją jaskini jest człowiek jaskiniowy oraz makiety lwa, niedzwiedzia i hieny jaskiniowej. Jaskinie zamieszkują też żywe stworzenia takie jak nietoperz, oraz pająk jaskiniowy który jest jadowity, a jego ukąszenie jest porównymalne z ukąszeniem szerszenia. 

 

, Marcin
, Marcin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Roman Świątkowski
21 wrzesień 2016 15:24

Polecam jak i również cztery inne do zwiedzania jasknie w okolicy.

pozdrawiam

 

mokunka
21 wrzesień 2016 10:22

[cytuj autor='Piernikarczyk Anna']Ładnie, ciekawy wybór, tez mogę polecić to miejsce 🙂 [/cytuj]

Podobnie jak Ania 🙂 polecam. 

    Mnie najbardziej w zwiedzaniu Jaskini Wierzchowskiej podobała się scenka , gdzie manekiny ludzi z epoki kamienia łupanego siedzą w niewielkiej niszy skalnej w jaskini. Miejsce jest słabo oświetlone a gdy podchodzą zwiedzajacy ...jeden "manekin" ożywa i wychodzi do  turystów. Ów przebrany jeden z przewodników do złudzenia przypomina człowieka jaskiniowego. Fajny pomysł na , fajna ciekawostka dla zwiedzających. Podobno tylko w sezonie tak się dzieje...

pozdrawiam 🙂

Anna Piernikarczyk
21 wrzesień 2016 08:52

Ładnie, ciekawy wybór, tez mogę polecić to miejsce 🙂

Maciej A
21 wrzesień 2016 05:48

Nie byłem, ale chętnie zobaczę.

 

marian
20 wrzesień 2016 20:34

Jaskinia Wierzchowska słynna na Jurze.Ja tylko byłem w Jaskini Łokietka i jaskini Głębokiej.

Zwiedzone atrakcje

Wierzchowie

Jaskinia Wierzchowska

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022