, mirosław
, mirosław

bochotnica

Komentarze 3
2016-08-08

dzisiaj postanowiłem iż zbadamy legendę krążącą w kazimierzu dolnym a dotyczącą piękną żydówkę zwaną Esterką a królem Kazimierzem wielkim.W tym celu udajemy się do bochotnicy,miejscowości oddalonej od kazimierza dolnego o 5km.Dotarwszy do tej miejscowości naszym oczom ukazuje się tablica upamiętniająca szlak niepodległościowy,a w centralnym punkcje wsi znajduje się studnia z 1914r zbudowana przez żołnierzy austriackich w 1914.następnie ruszamy drogą między domami,aby po pewnym czasie dotrzeć do tablicy która przedstawia historię tutejszego zamku.Po ich przeczytaniu podążamy za wyznaczonym szlakiem,tak docieramy do pomnika który upamiętnia obchody dwudziestopięciolecia krwawer środy,po krótkiej chwili zamyśleniu wspinamy się dalej i tak docieramy do ruin zamku Firlejów z XVwieku.Tutaj robimy kilka zdjęć i postanawiamy wrócić tym samym szlakiem,gdy docieramy do wsi ,na przystanku autobusowym ukazuje nam się monument z poległymi ofiarami zamordowanymi przez hitlerowców,w tym momencie postanawiamy wrócić pieszą drogą do centrum kazimierza dolnego,po pokonaniu około 5km.docieramy do centrum miasteczka i na tym kończe naszą wycieczkę

, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Maciej A
17 wrzesień 2016 20:40

Przyjemna wycieczka w nieznane mi miejsce

pozdrawiam

 

Anna Piernikarczyk
16 wrzesień 2016 10:50

Super, że to zbadałeś 🙂 My widzizeliśmy tylko z daleka, ale brakło czasu na wspinaczke tam 🙂

marian
15 wrzesień 2016 21:15

Ciekawe,dla mnie nie znane miejsca.

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022