, Gregy
, Gregy

Łęknica - Geopark

Komentarze 4
2013-05-18

Nie ma co ukrywać, to co zobaczyliśmy przerosło nasze oczekiwania. Ścieżka wiedzie między kilkoma różnokolorowymi stawami zabarwionymi związkami kwasów i metali. Każdy staw ma inny kolor. Zniszczone przez kwaśne środowisko drzewa wyrastające z wody budują klimat iście z innej planety. [Geopark Łęknica] Byłoby idealnie podjechać tam wcześnie rano podczas porannych mgieł lub wieczorem gdy światło słoneczne jest miękkie i klimatyczne. Samo miejsce zostało bardzo dobrze przygotowane pod kątem zwiedzania. Pośród jezior wiedzie około 5 kilometrowy szlak, który warto przebyć na rowerze. Ścieżka jest ku temu bardzo dobrze przygotowana. Jadąc powoli na rowerze skręcamy bądź to w lewo, bądź w prawo dojeżdżając do punktów widokowych nad każde jezioro. Wszystkie punkty widokowe wyposażone są w drewniane ławy ze stołami oraz informacją geoturystyczną miejsca. W parku nie ma żadnych barów, fast-foodów itp. czysta natura. Planujących wypad do tego miejsca zapraszam po więcej szczegółów na http://www.tuitam.org.pl/?p=887

, Gregy
, Gregy
, Gregy
, Gregy
, Gregy
, Gregy
, Gregy
, Gregy
, Gregy

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Marcin_Henioo
08 wrzesień 2016 14:20

Coś podobnego do kolorowych jeziorek w Sudetach? Nie widziałem ani tego, ani tego :-( Coś pięknego, piękne kolory.

Gregy
06 wrzesień 2016 16:50

z tego co wiem, to tereny te jeszcze się rozszerzają i powstaja nowe punkty widokowe. Myslę, że za 2 może 3 lata powtórzymy spacer

Maciej A
05 wrzesień 2016 21:29

Jestem bardzo na tak,

to jeziorka o pięknych barwach, zapraszają do spacerów

pozdrawiam

Anna Piernikarczyk
05 wrzesień 2016 08:35

Ślicznie 🙂 Coraz więcej relacji z tego nietykalnego dotąd i nas obszaru 🙂

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Geopark Babina

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022