Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Chroberz przystań kajakowa
Chroberz przystań kajakowa

Chroberz

Komentarze 4
2016-08-07

Chroberz to kolejne ciekawe miejsce na Ponidziu, leżące pomiędzy Wiślicą a Pińczowem. Stara to wioska, już znana ponoć za czasów Bolesława Chrobrego, od której najpewniej zyskała swą nazwę. To on założył tu zamek i parafię. Dziś Chroberz, choć mały, kusi kilkoma ciekawymi atrakcjami. Na wzgórzu stoją ruiny starego zamku, a niedaleko do dziś wznosi się stara fara z około 1550 roku, z zachowanymi renesansowymi elementami. Obok niej stoi drewniana dzwonnica. To na ulicy Podzamcze.

W innej części Chrobrza, przy ulicy Parkowej, w otoczeniu zabytkowego parku dworskiego zachował się Pałac Wielopolskich z XIX wieku. Jest udostępniony do zwiedzania a mieści dziś Ośrodek Dziedzictwa Kulturowego i Tradycji Rolnej Ponidzia. We wnętrzach odnaleźć też można Informację Turystyczną.

Pałac w Chrobrzu
Pałac w Chrobrzu

Nad Nidą natomiast powstała fajnie zagospodarowana przystań kajakowa, gdzie odbywają się spływy Szlakiem Kajakowym Rzeki Nidy, ale ponadto jest tutaj miejsce piknikowe oraz plac zabaw. Bardzo ładnie, malowniczo i jest gdzie się spotkać ze znajomymi. Chroberz to takie Ponidzie w pigułce - jest Nida zw swymi urokami, stary kościół których tu przecież nie brakuje nigdzie oraz pałac - ślad przeszłości tutejszych rodów.

Pałac
przystań kajakowa w Chrobrzu
Szlak kajakowy Nidy
Nida
Przystań kajakowa
Rzeka Nida
Chroberz i Nida
Plac zabaw koło przystani
Kościół w Chrobrzu
Chroberz kościół
drewniana dzwonnica
Chroberz

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Marcin_Henioo
22 sierpień 2016 14:31

Kajaki - świetna atrakcja i sposób na relaks.

A co do wycieczki, to super, urokliwe miejsce, nie znałem go do tej pory.

Anna Piernikarczyk
20 sierpień 2016 09:01

Dzięki, ja też miałam smaka na kajaka 🙂 Ale jak zwykle chęć zwiedzenia jak najwięcej zwyciężyła 🙂 Ale kiedyś gdzieś coś, bo już mi to chodzi po głowie od jakiegoś czasu, akurat dzieci podrosną 🙂

marian
19 sierpień 2016 21:45

Atrakcyjna miejscowość.

Maciej A
19 sierpień 2016 19:58

chętnie bym popływał kajakiem,

a fotki zachęcają...

pozdrawiam

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Kościół w Chrobrzu

Przystań kajakowa

Pałac Wielopolskich

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021