Fosa, Sławomir
Fosa, Sławomir

Zamek w Malborku

Komentarze 1
2009-01-05
Zamek w Malborku to doskonała atrakcja dla pasjonatów historii, architektury średniowiecznej samego średniowiecza, ale przede wszystkim dla prawdziwego turysty. Zamek Malborski przed wycieczką dla mnie kojarzył się z Krzyżakami oraz czerwoną cegłą, co jest nawet prawdą jednak mocno uproszczoną. Wycieczka po zamku odkryła przede mną wiele "tajemnic" związanych z historią tego tworu architektonicznego, zakonu krzyżackiego, dziejów Polski. Szczególnie polecam dla młodego pokolenia jako doskonałe uzupełnienie lekcji histori a dla starszych jako powtórkę wiadomości.Wycieczka odbywa się w towarzystwie przewodnika i jak to bywa w takich przypadkach zostajemy zasypani lawiną wiadomości, co mocno ogranicza możliwość skupienia się na oglądanych detalach, mamy do wyboru słuchanie przewodnika lub oglądanie, jednak osobiście uważam że i tak warto. Cała wycieczka trwa około 3 godzin w moim odczuciu mogłaby trwać dłużej, na swoje usprawiedliwienie dodam że towarzyszła mi moja 6-ścio letnia córka i nie była skrajnie znudzona więc chyba było warto. Podsumowując Zamek w Malborku zadowoli nawet najbardziej wyrafinowane gusta turystyczne.
Życzę miłego zwiedzania i równie pozytywnych doznań jak moje!
Brama, Sławomir
Dziedziniec, Sławomir
Ogród, Sławomir
Kuchnia, Sławomir
Zamek w Malborku, Sławomir
Zamek w Malborku, Sławomir

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Monika Rode
05 styczeń 2009 23:23
Zamek w Malborku to największy zamek w Polsce!.Również opłata za wstęp 15złteż jest najwyższa a wiele zamków już zwiedziłam...Nieżałuje !warto było,zamek robi wrażenie...Polecam

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022