Tak niegdyś wyglądał Stary Zamek, wienie
Tak niegdyś wyglądał Stary Zamek, wienie

Zamek Książ - Stary Książ

Komentarze 9
2016-07-31

Wycieczka z Zamku Książ do Starego Zamku (zbudowane antyczne ruiny w miejscu niegdyś średniowiecznego zamku) nie wymaga dużego wysiłku bo to zaledwie 3 km z czym większość z górki. Po drodze należy zaliczyć punkty widokowe z pięknymi widokami na dolinę i sam Zamek Książ. Należałoby się zaopatrzyć w mapkę lub w smartfonie używać Mapa.me (android) gdzie widać szlaki i tutaj proponuję ze Starego Zamku wycieczkę wzdłuż rzeki aż do Zamku Książ z kilkoma pięknymi miejscami po drodze.

Darmowa aplikacja na smartfona z androidem - Maps.me (mapy należy pobrać w domu najlepiej po wifi i można same województwa)

Ogrody koło Zamku Książ, wienie
Ogrody koło Zamku Książ, wienie

Moja mapka z dokładną pieszą trasą - w serwisie Traseo

Proponowana nowa trasa, troszkę dłuższa ale ciekawsza - w serwisie Traseo

Wejście do ogrodów z biletem, wienie
Wejście do ogrodów z biletem, wienie

Dla rowerzystów polecam pobrać ulotki z mapami z http://mtb.walbrzych.pl/

- http://um.walbrzych.pl/walbrzych-mojemiasto/images/wydawnictwa/nakrec_sie_na_gory.pdf

Zamek Książ, wienie
Kuźnia, wienie
, wienie

- http://um.walbrzych.pl/walbrzych-mojemiasto/images/wydawnictwa/mtb_mapa_rowerowa.pdf

Lista miejsc ciekawych krajobrazowoz mapkami:

Widok z punktu widokowego, wienie
Widok z punktu widokowego, wienie

http://mtb.walbrzych.pl/trasy-rowerowe/lista-miejsc-ciekawych-krajobrazowo/

Jak piszą na stronie internetowej zamku: - zakupu biletów można dokonać przez internetowy system zamkowy na stronie www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl lub bezpośrednio w kasie biletowej w Zamku Książ.

, wienie
, wienie

Przed przyjazdem należy planować aby sie wstrzelić może na jakąś imprezę a jest ich w roku kilka bardzo ciekawych:

- W każdy pierwszy tydzień sierpnia na Zamku Książ odbywa się prawdziwy Konwent Upiorów! Przybywają z całego świata, by zasmakować książańskich ciemności i by skryć się w zamkowych, chłodnych murach ... Podczas edycji specjalnej "Horror Castle" pokażemy Wam miejsca, do których balibyście się wejść nawet za dnia! Tego dnia będzie więcej zjaw, w dodatku takich, których jeszcze nie znacie! Jak zawsze Waszym głównym zadaniem, wyjątkowo odważnych turystów uczestniczących w tym wydarzeniu będzie... przeżycie i znalezienie drogi powrotnej do domu! Rzucamy Wam wyzwanie byście właśnie w tym dniu weszli do Nawiedzionego Zamczyska. Przewidzieliśmy dla Was naprawdę emocjonujący wieczór. Przygotujcie się na mroczną przygodę z elementami Escape Roomu oraz Horror House. Zwiedzanie będzie trwało ok. 90 minut, oczywiście wyruszycie z Waszym jedynym obrońcą - przewodnikiem (informujemy, że żaden z przewodników nie posiada figury kulturysty/kulturystyki 😉). Edycja dla rodzin z dziećmi w wieku 8-14 lat odbędzie się dzień wcześniej, 5 sierpnia.

, wienie
, wienie
, wienie

- Zapraszamy na największe w Polsce spotkanie poszukiwaczy skarbów, miłośników historii oraz badaczy jej tajemnic. 13 sierpnia 2016 roku, o godz. 10.00 rozpocznie się czwarta już edycja Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic. Tym razem poświęcona będzie głównie tematyce "Złotego Pociągu", tematom związanym z eksploracją oraz wyjątkowym epizodom z życia dolnośląskich zamków i pałaców. Opowiemy również o wyjątkowo cennych depozytach, które wciąż czekają na odkrycie. Więcej informacji o cenach biletów, programie, atrakacjach tutaj: http://www.ksiaz.walbrzych.pl/turystyka/festiwal-tajemnic

- Wybierzcie się z nami w muzyczną podróż przez kraje Europy środkowo-wschodniej podczas XIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki Ensemble im. Księżnej Daisy. Sprawdźcie harmonogram, ceny biletów, karnetów i pozostałe informacje tutaj: http://www.ksiaz.walbrzych.pl/turystyka/xiii-miedzynarodowy-festiwal UWAGA! Sprzedaż biletów rusza 11 lipca 2016 r. (poniedziełek) o godz. 10:00 równocześnie w kasach zamkowych oraz poprzez system online: www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl.

, wienie
, wienie

- zdjęcia oprócz starych pocztówek rzecz jasna wykonane smartfonem Samsung Note 4

Stary Zamek, wienie
Stary Zamek, wienie
Stary Zamek, wienie
, wienie
Stary Zamek, wienie
Stary Zamek, wienie
Stary Zamek, wienie
Stary Zamek, wienie
Stary Zamek, wienie
Stary Zamek, wienie
Stary Zamek, wienie
Stary Zamek, wienie
, wienie
, wienie
, wienie
, wienie
Tak niegdyś wyglądał Stary Zamek, wienie
Tak niegdyś wyglądał Stary Zamek, wienie

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Racher Lauriel
03 kwiecień 2023 10:32

Poszerz swoje horyzonty w grach i wyrusz w podróż do świata Dynamons!
Czy jesteś zagorzałym fanem gier fabularnych? Wypróbuj dynamons world mod APK, to nowa odmiana gier RPG wprowadzająca elementy treningu i walki z potworami. Dzięki tej grze twój umysł taktyczny i umiejętności bojowe zostaną przeniesione na zupełnie inny poziom. Jako epicki trener możesz odkrywać różne fikcyjne królestwa, a także chwytać mistyczne stworzenia, aby zebrać drużynę potężnych wojowników. Ustaw się strategicznie na polu bitwy i twórz kombinacje z niezwykłymi mocami, aby pokonać przeciwników i stać się ich mistrzem. Pobierz teraz: https://techtodown.com/dynamons-world-mod-apk-1/

Maciej A
04 sierpień 2016 06:31

Sam zamek, jak i jego otoczenie, są piękne.

Chętnie tam wrócę kiedyś.

pozdrawiam
 

Sasanka
02 sierpień 2016 20:01

Kolejny powód by wrócić w te okolice. Ciekawa trasa i relacja.

Marcin_Henioo
02 sierpień 2016 14:25

W tym roku zaliczony ten piękny zamek, choć romantycznych ruin nie widzieliśmy z braku czasu.

Fajne fotki.

marian
02 sierpień 2016 13:42
Świetna relacja.Pięć lat temu zwiedziłem zamek Książ i trafiłem na pokaz kwiatów.Zobaczyłem również stadninę koni ale przegapiłem Stary Książ.Dzisiaj wiem że za mało się przygotowałem na wycieczkę.
Anna Piernikarczyk
02 sierpień 2016 10:16

Rozwijamy się, więc może kiedyś ... 🙂

wienie
02 sierpień 2016 09:41

niestety poza wieloma plusami wasz serwis na jeden duży minus, nie idzie pokazać szlaków pieszych lub je zaznaczać jak w Traseo.pl

Lutodar
02 sierpień 2016 08:39

Wygląda imponująco.

Anna Piernikarczyk
02 sierpień 2016 08:23

Pięknie, pięknie... 🙂 Coś ostatnio zamek Książ na topie u nas 🙂

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023