, łukasz i Gocha
, łukasz i Gocha

mini zoo w Kurozwękach

Komentarze 1
2008-12-29
W mini zoo możemy zobaczyć 5 strusi, wielbłąda stojącego razem z bykiem szkockim. Kozła Bartka z kozą i koźlętami, sarny, świnki wietnamskie, bardzo fajną rodzinę dzików, króliki no i największą atrakcję – bizony.
W Kurozwękach znajduje się jedyna w Polsce hodowla bizonów amerykańskich.
Od grudnia 2000 roku, kiedy to sprowadzonych zostało z Belgii 20 jałówek i 2 byki, stado rozrosło się do ponad 80 sztuk i stale się powiększa. Każdego roku wiosną można zobaczyć na łące za kurozwęckim pałacem nowe malutkie bizonięta. Stado jest częścią Stadniny Koni w Kurozwękach i jest nadzorowane przez urzędowego lekarza weterynarii i placówki naukowo-badawcze Akademii Rolniczej w Krakowie i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Stado odbyło obowiązkową kwarantannę (około 1 miesiąca) i zostało osiedlone na łąkach koło pałacu w Kurozwękach. Stado bizonów oglądać można w naturalnych warunkach, a jednocześnie historycznym otoczeniu; zwiedzać hodowlę można pieszo, udając się na przejażdżkę bryczką bądź wjeżdżając do wnętrza zagrody westernowym wozem "safari-bizon". W barze można także spróbować hamburgera z mięsem bizonim. Od początku hodowli stado z 22 osobników urosło do 80 sztuk.

, łukasz i Gocha
, łukasz i Gocha
, łukasz i Gocha
mini zoo w Kurozwękach, łukasz i Gocha
, łukasz i Gocha
, łukasz i Gocha
, łukasz i Gocha
, łukasz i Gocha
, łukasz i Gocha
, łukasz i Gocha
, łukasz i Gocha
, łukasz i Gocha

Komentarze

Zostaw swój komentarz

łukasz i Gocha
29 grudzień 2008 15:44
dzięki
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022