Ossów, Monika Rode
Ossów, Monika Rode

Ossów - cud nad Wisłą

Komentarze 0
2008-12-27
Ossów – wieś sołecka w Polsce, położona w województwie mazowieckim, w powiecie wołomińskim, w gminie Wołomin. Wieś znajduje się na Równinie Wołomińskiej, 22 kilometry od centrum Warszawy. Przepływa przez nią rzeka Długa. Wieś ciągnie się wzdłuż drogi powiatowej 01134 Turów - Majdan - Mostówka - granica gminy Wołomin, która w Ossowie nosi nazwę Stanisława Matarewicza. W roku 1920 wieś była jedną z aren Bitwy Warszawskiej zwanej Cudem nad Wisłą. Zakończyła się ona zwycięstwem Polski nad Bolszewikami. W bitwie tej zginął ksiądz Ignacy Skorupka. Bitwę upamiętnia kaplica, cmentarz, krzyż oznaczający miejsce śmierci kapelana Ignacego Skorupki i pawilon historyczny.
Ossów, Monika Rode
Ossów, Monika Rode
Ossów, Monika Rode
Ossów, Monika Rode
Ossów, Monika Rode
Ossów - cud nad Wisłą, Monika Rode

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022