Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
, violus
, violus

Gorce -Masyw Kudłonia.

Komentarze 5
2016-04-10

Wycieczkę naszą rozpoczynamy z miejscowości Rzeki leżącą między Mszaną Dolną a Lubomierzem.Z Przełęczy Przysłop udajemy się szlakiem żółtym ,najpierw asfaltową drogą a następnie skręcamy w prawo i ostro pod górkę wchodzimy w las .Schodkami z bali wchodzimy na pierwszą polanę gdzie stoją dwa szałasy-bacówki.Niestety mgła nie pozwala podziwiać widoków więc idziemy dalej .Wchodzimy na szczyt Jaworzynka 1260m.Cały czas idąc szlakiem żółtym mijamy polany Podskały ,Adamówka i cały czas pod górkę po drewnianych schodkach wchodzimy na Gorc Troszacki 1235 m. Wielka szkoda że mgła nie pozwala podziwiać krajobrazów rozciągających się ze szczytu, po krótkim odpoczynku idziemy dalej. Teraz krótkim zielonym szlakiem wchodzimy na Kudłoń 1276 m,ale żeby wejść na szczyt należy wejść na szlak czarny idący do Lubomierza. Sam szczyt jest zalesiony nawet nie opisany można przegapić, stoi tutaj krzyż i malutka ławeczka ,mało interesujące miejsce, ale byłam ,widziałam. Następnie już cały czas szlakiem żółtym schodzimy do Przełęczy Borek. Tutaj krótki odpoczynek i Doliną Kamienickiego Potoku idziemy do miejsca wymarszu. Jest to przepiękna dolina ,najpierw słyszymy szum a póżniej potok ukazuje się w całości .Kamienicki Potok zasilają liczne mniejsze potoki ,wszystkie ładnie opisane.Dnem doliny biegnie szlak dydaktyczny ,gorąco polecam szlak bardzo łagodny idealny dla rodzin z dziećmi. W dolinie stoi schron Papieżówka ,przebywał tutaj kilka dni w 1976 Karol Wjtyła obok symboliczny obelisk. Dochodzimy do polany Trusiówka jest to miejsce biwakowe i parking.Tutaj kończymy naszą przygodę ,podczas naszej wędrówki widzieliśmy 3 pory roku jesień,zimę i wiosnę i mimo otaczające mgły wycieczkę zaliczam do udanych.Czas przejścia około 7 godzin .Teraz muszę przyjechać latem i zobaczyć te wspaniałe widoki opisywane w folderach. Chcę dodać że przyroda bardzo pomalutku budzi się do życia,tam gdzie słoneczko nie dochodzi leżą połacie śniegu ,a za parę metrów widzimy polanę krokusów takich mokrych nieśmiało rozwiniętych.

droga we mgle, violus
, violus
, violus
, violus
, violus
, violus
, violus
, violus
, violus
, violus
, violus
trochę wiosny, violus
Kudłoń szczyt, violus
, violus
, violus
, violus
Gorce, violus
, violus
, violus
, violus
, violus
, violus
Papieżówka, violus
, violus
, violus
, violus
, violus
, violus
, violus
, violus
, violus

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Maciej A
22 kwiecień 2016 10:15

Może pogoda nie dopisała, ale Gorce i wędrówka super

Jedne z moich ulubionych gór...

pozdrawiam

Danusia
19 kwiecień 2016 15:13

Niezła wspinaczka:-)

Anna Piernikarczyk
16 kwiecień 2016 11:45

Ooo już wiosna i w gorach, choć zmoknięta 😉

Roman Świątkowski
16 kwiecień 2016 05:56

Byłem widziałem, to mi się podoba. też tak sądzę. No niestety nieraz natura płata na figla może specyjalnie aby wrócić jeszcze raz w to miejsce. Ładne fotki.

marian
15 kwiecień 2016 22:33

Wspaniała wędrówka.

Zwiedzone atrakcje

Rzeki

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021