Suchogórski Labirynt Skalny
Suchogórski Labirynt Skalny

Suchogórski Labirynt Skalny i Park Grota

Komentarze 11
2016-04-02

Suchogórski Labirynt Skalny to nasze niedawne odkrycie, najpierw na tabliczkach informacyjny, a wczoraj w terenie 🙂 To bardzo ładny zakątek, kilka lat temu za opatrzony w infrastrukturę turystyczną - bramę, tablice informacyjne z mapami i opisami, ławki, szlaki itp. Jest to Zespół Przyrodniczo Krajobrazowy Piekarskie Doły, który znajduje się na granicy Tarnowskich Gór i Bytomia, w Suchej Górze, po przeciwnej stronie drogi co Kamieniołom Blachówka i nieco dalej w stronę Bytomia. Najlepiej wjechać w ulicę Prywatnę.

Są to dawne tereny pogórnicze, dlatego mają tak ciekawą rzeźbę terenu, pełno tu górek, zagłębień, wąwozów, choć skał już mało odłoniętych, bo porośnięte są roślinnością. Drzewa za to można spotkać ciekawe, w różnych formach i gatunkach, kształtach, żywe, powalone, pochylone, powyginane i jakie tam chcecie 🙂

Obszar na penetrację świetny, dla naszych małych dzikusków idealny, z psem jeszcze lepszy, ale to za jakiś czas dopiero u nas 🙂 Można tu przejść czerwonym szlakiem lub zieloną ścieżką. Polecam, na pewno jeszcze nie raz się tu wybierzemy i poszukamy lepiej odkrywek skalnych.

Jeszcze odwiedziliśmy też pobliski Park Grota (wjazd ulicą 9 Maja), zrewitalizowany, z dwoma stawami. Jeden z nich - Staw Grota jest ładnie zagospodarowany, z placem zabaw, ścieżką wytyczoną dookoła, restauracją, drugi Staw Galmon bardziej dziki, dla lubiących zaciszne miejsca. Nie można się tu kąpać, ale wędkarze są. Jak ktoś ma blisko, to bardzo polecam, nawet z dalszej okolicy waro zawitać i połazikować 🙂

Suchogórski Labirynt Skalny
Suchogórski Labirynt Skalny
pierwsze oznaki wiosny
Suchogórski Labirynt
Park Grota na Suchej Górze
Staw Grota
Staw Grota
Staw Galmon

Komentarze

Zostaw swój komentarz


23 kwiecień 2016 10:16
Konto użytkownika zostało usunięte
violus
17 kwiecień 2016 20:21

Miejsce mi nie znane  ,ale bardzo ciekawe, a fotki jak zawsze bardzo ładne.

Anna Piernikarczyk
11 kwiecień 2016 09:08

Dziękuję bardzo, wzajemnie pozdrawiam 🙂

Danuta
10 kwiecień 2016 22:12

Bardzo ładne zdjęcia budzącej się do życia przyrody:-)

I kolejny raz się okazało, że nie koniecznie trzeba daleko jechać żeby pozachwycać się okolicą i spokojnie wypocząć. Fajna rodzinna wyprawa ciekawie pokazana:-)

Pozdrawiam serdecznie :-)

marietta
08 kwiecień 2016 10:42

Nie wiem czy tylko ja przegapiłem początek wiosny?

Maciej A
08 kwiecień 2016 07:14

Sliczna Pani Wiosna przyłapana na gorącym uczynku,

( już mi się ta nędzna podróba zimy znudziła, więc nareszcie ;-)... )

pozdrawiam

 

Anna Piernikarczyk
06 kwiecień 2016 17:20

Hehe, dzięki 🙂

Danusia
06 kwiecień 2016 16:50

Pogod sprzyjała wczesno-wiosennym spacerom:-) O Suchogorskim Labiryncie Skalnym nigdy wcześniej nie słyszałam. Fajnie,że go odkryliście. Brawo Wy:-)

Anna Piernikarczyk
03 kwiecień 2016 19:41

Hehe dzięki 🙂 Ja Romku wymiękam przy Twoim górskim wędrowaniu i na dwóch kółkach 😉 Raczkujemy zaledwie w tych tematach z dziećmi 🙂 Czekamy na skałki, Jura też mi się marzy...

Roman Świątkowski
03 kwiecień 2016 15:38

Pięknie, zdjęcia takich to ja nigdy nie zrobię. Wiosna jak widać tuż, tuż a na Twoich zdjęciach ślicznie wygląda.

Fajny sobotni spacerek, ciekawe miejsce. A jeśli chodzi o skały to mam kilka w swej dzisiejszej wędrówce po Jurze, jak tylko odpocznę to napisze relację z wędrówki i te amatorskie fotki równiez wrzucę. 
 

marian
03 kwiecień 2016 14:43

Ładne przywitanie wiosny.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Suchogórski Labirynt Skalny

Park Grota

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023