, Ane TA
, Ane TA

Warszawskie piekiełko

Komentarze 1
2016-03-12

Mieści się ono w mieszkaniu i piwnicy Państwa Grąbczewskich. To muzem Diabła ludowego. Jedno z dwóch na świecie (drugie jest w Kownie). Oba te muzea żyją zresztą w świetnej komitywie zdrowo rywalizując o każdego biesa spotkanego na swojej drodze.

Pan Wiktoryn Grąbczewski (właściciel) to klasa sama w sobie, jak mu pozwolicie opowiedzieć o czortach wszystko co wie to tygodni będzie mało 🙂. Muzeum mieści się w Warszawie przy ul. Bukowińskiej 26. Polecam serdecznie, bo diabłòw jest prawie 2 tysiące i każdy ma swoją historię. A wśród nich perełki m.in XIV wieczna rzeźba, XVI wieczny instrument diabelski. Cuda kochani cuda.

, Ane TA
, Ane TA
, Ane TA
, Ane TA
, Ane TA
, Ane TA
, Ane TA
, Ane TA
, Ane TA
, Ane TA
, Ane TA
, Ane TA
, Ane TA
, Ane TA
, Ane TA
, Ane TA
, Ane TA

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Maciej A
17 marzec 2016 04:32

Zapachniało siarką  ;-),

oryginalne miejsce

pozdrawiam

PS tak mi się od razu skojarzyło, że w Siekierezadzie w Cisnej widziałem w wystroju wnętrza sporo Biesów

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022