Narol, violus
Narol, violus

Wycieczki po Roztoczu. Roztocze Środkowe.

Komentarze 3
2015-08-21

Nowy Rok się rozpoczął i tyle atrakcji przed nami,a stare wycieczki jeszcze nie opisane,więc pozwolę sobie opisać niezwykłą krainę leżącą na wschodzie Polski.To magiczne miejsce,poprzecinane dolinami rzek i strumieni,starych cerkiewek,małych urokliwych miasteczek,miast pełnych zabytkówi, wsi zatopionych wśród lasów.Ta kraina to Roztocze Środkowe ciągnące się od Zamościa do miasta Narol.To raj dla rowerzystów i ciągnące się kilometrami trasy rowerowe bardzo dobrze oznakowane z miejscami do odpoczynku.To raj dla kajakarzy.Rzeka Tanew i Wieprz dostarczają niezapomnianych wrażeń.Trasy spływów są zróżnicowane pod względem trudności,wieku i umiejętności.Nad kajakarzami czuwają wyspecjalizowani ludzie,którzy organizują spływy od kilkugodzinnych do kilkudniowych.Ale to nie koniec atrakcji Roztocza. To kraina parków krajobrazowych.ścieżek spacerowych,ścieżek dydaktycznych z miejscami do odpoczynku:ławkami,stolikami i nawet miejscem na ognisko.Gęsta sieć leśnych ścieżek sprawia,że rozwinęła się tu też turystyka konna. Nowoczesne stadniny i gospodarstwa agroturystyczne oferują wspaniały wypoczynek w siodle.Można tu zamówić bryczkę umówić się na kulig czy pojeżdzić na kucyku. Roztocze oferuje wspaniałe jedzenie,regonalnym przysmakiem jest cebularz,okrągła bułka z cebulką posypana makiem,ale nie możemy zapomnieć o pierogach,rybach kaszy gryczaneji pachnącym łąkami i lasem miodzie. To tu kupimy jedyny miód fasolowy i nawłociowy. Nie sposób opisać wszystkich atrakcji.Kiedy zamykam oczy widzę czyste rzeki wspaniałe plaże z czystym piaskiem,niezapomniane szumy na Tanwi.A przecież jeszcze są koniki polskie,kapliczki na wodzie,kilkuwiekowe dęby i Roztoczański Park Narodowy.To trzeba zobaczyć i przeżyć ,pooddychać czystym powietrzem.Jadąc tutaj nie liczyłam na taką moc atrakcji.

zalew Majdan Sopocki, violus
szumy na Tanwi, violus
Krasnobród, violus
w rezerwacie, violus
Zwierzyniec, violus
, violus
stary młyn, violus
, violus
Józefów, violus
molo, violus
, violus
Tomaszów Lubelski, violus
Strzebrzeszyn, violus
, violus
Zamość, violus

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Lechna
18 styczeń 2016 13:55

ładna wycieczka  po Roztoczu

Lucy i Tom
12 styczeń 2016 07:22

Piękne miejsce. 

Anna Piernikarczyk
07 styczeń 2016 07:52

Piękne jest Roztocze, super wycieczka! Niektóre z tych miejsc znamy 🙂

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Narol

Tomaszów Lubelski.

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021