gepard
gepard

Zimowe Zoo w Chorzowie

Komentarze 3
2016-01-02

Na przełomie grudnia i stycznia w chorzowskim Zoo bilety na zwiedzanie są promocyjne, w tym roku jest to 4 zł od osoby. W tym czasie już kolejny raz zwiedzamy sobie Ogród w ramach Świątecznego rozruszania się 🙂 Jest też szopka z żywymy zwierzętami, choć w tym roku figury Świętej Rodziny można było oglądać tylko zza szyby. 

W Zoo każdego roku dzieje się coś nowego, dobrego 🙂 W tym roku powstał nowy dom dla gepardów, w którym za szybą można podglądać te koty, np. jak się pożywiają. Podobnie jest z tygrysami i lwami, które można oglądac zarówno na wybiegu, jak i w domkach za szybami. Całą rodzinę żyraf z urodzoną w tym roku Lunani też można oglądać w domu za szkłem. Co ciekawe pięknie nam się ryś pokazał, którego w Polsce co prawda spotkać można niby w naturalnym środowisku, ale to trzeba małego cudu i jakoś tak to nasze polskie zwierzę wcale nie jest nam dobrze znane 🙂 Niestety nie mam go na zdjęciach, bo nie fotografowałam cały czas, bo ręce odpadały z zimna 🙂

Wybraliśmy sobie bardzo zimny dzień, tak więc odwiedzaliśmy wszystkie akwaria, terraria, małpiarnie itp, aby się co jakiś czas rozgrzać 🙂 Polecam taki spacer w Noworoczny czas 🙂 Tłumów nie było, ale pusto też nie.

Nowy dom gepardów
szopka
narodzona w tym roku żyrafa Lunani
Małpiarnia w Chorzowie
węże w szaleńczym tańcu
amadyna zebrowata
akwarium
tygrysy
Kotlina Dinozaurów
lwica

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anna Piernikarczyk
04 styczeń 2016 14:54

Polecam, bardzo fajny 🙂

Danusia
04 styczeń 2016 14:34

Fajny pomysł,by ruszyć się zimą z domu z całą rodzinką:-)

Roman Świątkowski
04 styczeń 2016 13:02

Fajna tradycja. może i ja się skusze.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022