Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
, paweł rosiński
, paweł rosiński

Szczawnik - Beskid Sądecki

Komentarze 6
2015-09-27

Na ostatni wypad turystyczny przed zimą wybraliśmy Beskid Sądecki, zatrzymaliśmy się w Szczawniku k/Muszyny, w planach dwa wyjścia, dzień na objazdówkę okolic oraz Wieliczka w drodze powrotnej. Pogoda z rana nie rozpieszcza, chłód, zachmurzenie i nadzieja że nie będzie dużych opadów, godzina 8, szlak żółty zaczyna się 200m od kwatery. Około 450m w 1,5h dość ostro pod górę, początkowo teren odkryt, później lasem aż pod szczyt Jaworzynki, odkrywamy spore ilości czarnej jagody!. Grzbietem, szlak nieb. w kierunku stacji narciarskiej Dwie Doliny, ciekawa inicjatywa dwóch gmin, Muszyny i Wierchomli, kilka wyciągów i tras narciarskich łączących te miejscowości leżące po przeciwnych stokach!. Trasa odkryta z widokami, mijamy stację i po 1 godz. dochodzimy do schroniska nad Wierchomlą. W pobliżu duże stado owiec, to już ostatnie dni wypasu, szkoda że bacówka jest 20-25 min poniżej, w kierunku Wierchomli, mozna by kupić swieżego oscypka. W schronisku pustka, jesteśmy jedynymi turystami, na szlaku podobnie, przy budynku kilka miłych piesków, czas na posiłek, z altany oszklonej ładna panorama. Następny punkt to Runek, węzeł szlakowy, 45 min od schroniska lekko pod górkę, tam w lewo czerwonym na halę Łabowską ale dziś w prawo, na Jaworzynę Krynicką. Szczyt przypomina co nieco Gubałówkę, troszeczkę straganów, kilka knajpek i kramów, duży budynek stacji kolejkowej i wreszcie jacyś ludzie, po kilku fotkach wracamy kilkanaście minut wstecz do schroniska, pod szczytem Jaworzyny stoi budynek na uboczu, kilka osób w środku, w pobliżu maleńkie muzeum PTTK i kapliczka JP II. Ze schroniska zielonym do kamienia Diabelskiego i bardzo ostro w dół do dolnej stacji kolejki ,w sumie 50 min. Dalej ziel. przez prz. Krzyżowa do Krynicy, czas - łącznie 7 godz, jeszcze tylko spacer po Krynicy i o zmroku busem powrót na kwaterę. Wspaniale rozwiązany jest transport, praktycznie co kilkanaście minut za 2 zł/os któryś z kilku przewożników jedzie do Szczawnika, zimą dopłata 1zł do nart. Podsumowując, mimo braku słońca i siąpienia chwilami deszczu, jesteśmy zadowoleni, trasa lekko trudna w dużej części lesista.

, paweł rosiński
, paweł rosiński
, paweł rosiński
, paweł rosiński
, paweł rosiński
, paweł rosiński
, paweł rosiński
, paweł rosiński
, paweł rosiński
, paweł rosiński
, paweł rosiński
, paweł rosiński
, paweł rosiński
, paweł rosiński
, paweł rosiński

Komentarze

Zostaw swój komentarz

mokunka
29 listopad 2015 21:27

Bardzo fajna i ciekawa wędrówka.

pozdrawiam🙂

Ela
29 listopad 2015 18:56

Miejsca i szlaki nie znane. Szkoda. Może kiedyś do osiągnięcia.

Lucy i Tom
27 listopad 2015 09:12

Super wyprawa. 

marian
26 listopad 2015 17:21

Piękne tereny  zwiedziłeś.

violus
25 listopad 2015 21:58

Ciekawa jesienna wycieczka.

Roman Świątkowski
25 listopad 2015 06:47

Fajny wypad.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021