, Joanna
, Joanna

Jar Raduni

Komentarze 2
2008-12-09
Rezerwat znajduje się w Leśnictwie Babi Dół w gminie Żukowo. Obejmuje swym obszarem legendarny wśród kajakarzy, przełom zwany Przełom Babidolskim, Przełom Raduni, lub Jar Raduni. Rezerwat zajmuje obszar o powierzchni ponad 80ha. Wysokość zboczy jaru sięga ponad 40 metrów nad dno doliny, którym płynie wąską gardzielą bystry nurt rzeki Raduni. Zbocza całkowicie porośnięte są gęstym, wysokim lasem i są bardzo strome. Celem ochrony tego obszaru jest zachowanie jego wspaniałych walorów krajobrazowych i przyrodniczych. Rezerwat przepełniony jest bujną roślinnością (80% powierzchni rezerwatu to lasy) i dużą ilością gatunków żyjących tam zwierząt.
Wędrowanie jarem miejscami jest trudne, ale dostarcza niezapomnianych przeżyć. Trudność mogą sprawić mokre liście i korzenie (zależnie od warunków pogodowych) oraz powalone drzewa, które trzeba pokonywać nad lub pod.

, Joanna
, Joanna
, Joanna
, Joanna
, Joanna
Jar Raduni, Joanna
, Joanna
, Joanna

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Joanna
09 grudzień 2008 20:59
Jar Raduni byl dla mnie fascynującym miejscem do robienia zdjęć! Późną jesienią przepięknie gra słabnące słońce i wiele kolorów: rdzy, żółci, czerwieni Bardzo tajemniczo ... ;o) Pzdr

09 grudzień 2008 20:33
Konto użytkownika zostało usunięte

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Pruszcz Gdański

Jar Raduni

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022