Czchów
Czchów

Czchów, J. Czchowskie, Zamek Tropsztyn i J. Rożnowskie

Komentarze 10
2015-08-29

Jeziora - Czchowskie i Rożnowskie mieliśmy w planach odwiedzić po drodze, ale Czchów wyszedł zupełnie przypadkowo, z drogi u góry zobaczyłam jakąś basztę, no i pomyślałam, że warto sprawdzic cóż to. Skręciliśmy dość ostro w górę, a tu nagle się przed nami otwiera całkiem ładny ryneczek. Czchów to urocze miasteczko. Stary kościół, baszta i zadbany rynek, wystarczy kilka chwil by poznać ciekawy klimat miasteczka.

Jezioro Czchowskie jest bardzo malownicze, a przy tym zaciszne, nie zjedzone przez komercję żadną miarą. Pływa tu prom, przewożący mieszkańców i turystów na drugi brzeg, gdzie waro odwiedzić kościół i pustelnię Św. Świerada w Tropiu. Pieszo stąd deptakiem spacerowym można dojść na zamek Tropszyn, który odbudowuje się od 1995 roku. Zamek pochodzi z XIV wieku, a w XVII wieku został spalony. Teraz jest rekonstruowany wlaśnie z czasów jego początków, kiedy nie było tu żadnych wygód, a życie odbywało się w prymitywnych warunkach. Z tą różnicą, że dziś odbudowywany jest z kamienia, betonu i stali, nie ma tu nic łatwopalnego, aby zamek przetrwał kilkaset lat i nie spłonął, jak to miało miejsce w przeszłości. Istnieje tu lądowisko, ale zniknie po rekonstrukcji gotyckich dachow. Zamek Tropsztyn został uratowany przed całkowitą degradacją, bowiem stały tu już jedynie resztki murów, dziś znów cieszy turystów.

Kościół w Czchowie
Kościół w Czchowie

Po zamku zobaczyliśmy drewniany kościółek na Juście w Tęgoborze oraz ładną marinę w Znamirowicach nad Jeziorem Rożnowskim. Jezioro pięknie się prezentuje wśród wzgórz, ale z powodu suszy wody w nim mało było, ducho zielonych i piaszczystych łach wychodziło tu czy tam, brzegi też oddalone bardziej niż zwykle, ale życie w marinie kwitło 🙂

Czchów Rynek
Czchów Rynek
Baszta Czchów
Jezioro Czchowskie
Jezioro Czchowskie
Jezioro Czchowskie
Zamek Tropsztyn
Zamek Tropsztyn
Zamek Tropsztyn
Zamek Tropsztyn
Zamek Tropsztyn
Zamek Tropsztyn
Zamek Tropsztyn
Zamek Tropsztyn
Zamek Tropsztyn
Zamek Tropsztyn
Kościół na Juście
Jezioro Rożnowskie marina w Znamirowicach
Jezioro Rożnowskie
Jezioro Rożnowskie

Komentarze

Zostaw swój komentarz

fazi
20 wrzesień 2015 10:02

Byłem tam w zeszłym roku .

Anna Piernikarczyk
16 wrzesień 2015 19:26

He nie znam tych powiedzeń Danusiu, choć jesteśmy na etapie logopedy, bo Dominika wreszcie nam rrrr zaczyna wydźwięczać, jeśli tak można powiedzieć 🙂 i też ćwiczymy ale już nie na "cz" tylko wszystko na "rrrr"

Danusia
16 wrzesień 2015 18:59

Malownicze krajobrazy. Nie znam zupełenie tych terenów. Kojarzą mi się jedynie z ćwiczeniami dykcyjnymi ;-) " Rotmistrz z Czchowa,poczmistrz z Tczewa".

Ela
15 wrzesień 2015 20:06

Super tereny. Piekne zdjęcia. Fajna wycieczka. I pogoda dopisała. 🙂

Roman Świątkowski
14 wrzesień 2015 18:15

Zamek Tropsztyn pięknie położony, widoczki superowe. Krajobrazy malownicze, bardzo ciekawe miejsce

Anna Piernikarczyk
14 wrzesień 2015 12:53

Piesek nosił imię Dafi i było to napisane i to z nim było robione zdjęcie moich dziewczyn 🙂 hehe, Pani nie wiem kto to 🙂 może nawet nie było napisane, no cóż nie zwrócilismy do końca uwagi.

Krzysztof Dorota
14 wrzesień 2015 12:25

Fajna wycieczka ciekawe miejsca

 

Marcin_Henioo
14 wrzesień 2015 12:15

Śliczne tereny, piękne zamki, super!

A co to za pani na ławeczce z pieskiem i lampką wina? Ktoś znany?

Anna Piernikarczyk
14 wrzesień 2015 11:33

Tak, bardzo malowniczo tam jest, pierwszy raz byliśmy w tych stronach i bardzo się nam spodobało 🙂


14 wrzesień 2015 10:49
Konto użytkownika zostało usunięte

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

jezioro rożnowskie

Jezioro Czchowskie

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021