, Angas
, Angas

Chorzów Planetarium

Komentarze 3
2015-08-29

Na początek wizyta w Planetarium na seansie "Podróż Małego Księcia". 30-minutowy spektakl to skrotówo nakreślona historia małego księcia, odwiedzającego kolejne planety. Dzieciom może się podobać, dorosłym pozostawia pewien niedosyt.

Za to otoczenie planetarium rekompensuje wszystko. Mnóstwo zieleni, alejki, ławeczki, lilie wodne, kaczki i trasy rowerowe i spacerowe.

, Angas
, Angas

Ruszając spod schodów planetarium cały czas w dół po ok. 10 minutach docieramy do centrum Parku Śląskiego w okolice zbiornika wodnego przy Hali wystawowej Kapelusz. Tam atrakcji jest mnóstwo, dla małych i dla dużych, spora oferta gastronomiczna, możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego (to na następny raz), place zabaw, świetne ścieżki dla rolkarzy i rowerzystów. Dziś dodatkowo koncerty z okazji Święta Piwa.

Dużo zakątków, miejsc gdzie można przysiąść i nacieszyć pięknem otaczającej przyrody. Spacerując co rusz napotyka się parkowe rzeźby, pozostałości dawnych budowli, zapomniane schodki prowadzące donikąd...

, Angas
, Angas

, Angas
, Angas
, Angas
, Angas
, Angas
, Angas
, Angas
, Angas
, Angas
, Angas

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Ela
30 sierpień 2015 19:26

Mimo że byłam niedaleko, ciągle i nadal nie udało mi się tam dotrzeć.

Lutodar
30 sierpień 2015 15:08

W planetarium byłem chyba ze trzydzieści lat temu. Teraz nie było jakoś okazji aby odwiedzić to miejsce, ale chyba nadrobię te zaległości.

Roman Świątkowski
30 sierpień 2015 06:48

Park w Chorzowie ma swój urok mimo wielu lat

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022