Szlak Piastowski 2 - Wenecja i Żnin

Komentarze 0
2015-06-04

1. Wyjazd z Poznania - tym razem w kierunku pałuckiej części szlaku piastowskiego.2. Przystanek przy Wiatrakach Koźlakach w Moraczewie.

Niewielki skansen młynarski przy drodze Pobiedziska - Gniezno. Grupa drewnianych budowli z XIX w. przeniesionych tutaj ze wsi wielkopolskich.3. Zwiedzanie Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji.

Niezwykłe muzeum pełne małych lokomotyw. Całość w duchu Leona Lichocińskiego.

4. Zwiedzanie ruin zamku w Wenecji i wystawy machin oblężniczych.Zamek Mikołaja Nałęcza - Diabła Weneckiego. Niegdyś ważna fortyfikacja w wojnach z Krzyżakami. Dziś niestety-ruiny. Uroku dodaje wystawa machin, gdzie można "samemu spróbować postrzelać" .

5. Spacer po rynku w Żninie.

Zadbany rynek z XV wieczną wieżą ratuszową w centrum.

6. Wizyta w Silverado City w Bożejewiczkach k. Żnina.

Park rozrywki dla dzieci i dorosłych w stylu Dzikiego Zachodu z główną atrakcją "napadu na bank".

7. Powrót do Poznania.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 37 000 polubień, a na Instagramie 2 800 Obserwujących.
Copyright 2005-2021